Ben McLemore, Los Angeles Lakers’ta

Ben McLemore, Los Angeles Lakers’ta

2020-21 sezonu tam olarak umulduğu gibi gitmiyor olsa da Los Angeles Lakers play-offlardan önce sağlıklı konuma gelmeleri durumunda şampiyonluk adayı olabilecek konumda.

Şu anda iki yıldızı LeBron James ve Anthony Davis’ten yoksun olsalar da, bildiğinden şaşmayıp takas döneminin sonuna kadar hiç hamle yapmadılar. Kyle Lowry ve belli sayıda büyük isimlerle isimleri anılsa da…

Lakers, buyout piyasasında müsait duruma gelip kadroda fark yaratabilecek isimlerle imzalamak için kadrosunda iki adet boş yer bırakmıştı. Eski all-star oyuncusu Andre Drummond’ı pivot mevkisine ekleyerek bu boşluklardan birini epey hızlıca doldurmuştu.

Sadece tek bir boşluğun kalmasıyla, daha önce de haber edildiği üzere Lakers, perimetrede çok aradığı hem üçlük tehdidi olan hem de iyi savunmacı olan bir isim arıyordu.

The Athletic’ten Shams Charania’nın haberine göre aradıkları adamı bulmuş gibi görünüyorlar. Habere göre Lakers, Houston Rockets tarafından buyout piyasasına sürülen Ben McLemore ile anlaşmaya vardı.

McLemore gerçekten savunmasıyla tanınan bir oyuncu değil ama tabelaya şut yazabilen birisi ki bu duruma, takımın iki yıldızının yokluğunda hücumdaki sıkıntıları göz önünde bulundurulduğunda fazlasıyla ihtiyaç duyuluyor.

McLemore, kariyerinin sekizinci NBA sezonunda potayı karşısına aldığında %36.3 ile üçlük isabeti buluyor. Eski Kansas’lı, 7. sıra seçimi oyuncu, bu sezon Rockets ile 32 maça çıktı. Maç başına; %35.7 ile şut isabeti, %33.1 ile üçlük isabeti bulurken 7.4 sayı ve 2.4 ribaund ortalamalarıyla oynadı.

Aynı zamanda şut için McLemore’un eklenmesi, oyuncunun Klutch Sports’tan Rich Paul tarafından temsil edilmesinden dolayı L.A. ile imzalaması pek de sürpriz değil.

Lakers’taki herkes sağlıklı olduğunda McLemore’un ne kadar süre alacağı belirsizliğini korusa da bazı kilit oyuncuları sakatlıktan dönmeye çalışırken benchten skor getirebileceği kesin.

An itibariyle Lakers’ın kadrosu doldu, Nisan 9’daki buyout’un bitiş tarihine kadar birisini kadroya eklemek isterlerse kadrodan birinin sözleşmesini feshetmeleri gerekecek.


Şuradan çeviri: https://lakersnation.com/nba-free-agent-rumors-lakers-agree-to-contract-with-ben-mclemore/2021/04/06/