Andre Drummond, Lakers’a Çok Yakın!

Andre Drummond, Lakers’a Çok Yakın!

Los Angeles Lakers, takas döneminde sessiz kalmasının ardından önemli bir hamle yapmaya yakın gibi duruyor. Özellikle LeBron James ve Anthony Davis’i ciddi sakatlıklara kurban verdikten sonra önemli bir hamle yapması beklenen Lakers’ın “trade deadline” gününe kadar büyük bir hamle yapması bekleniyordu. KCP, Schröder, Harrell, Caruso, THT gibi oyuncularının masada olduğu iddia edilen Lakers, bu oyuncularını vermeyi reddetti ve takas dönemini hamlesiz kapattı.

Ancak, Cleveland Cavaliers’ın, Andre Drummond’ı buyout etmesinin ardından gözü yıldız pivota diken Lakers, amacına ulaşmaya yakın görünüyor. ESPN insider’ı Adrian Wojnarowski’nin son istihbaratında, Drummond ile imzalamaya uğraşan takımlar içinde amacına en yakın olan takımın Lakers olduğu belirtildi. Drummond ile Lakers dışında New York Knicks, Los Angeles Clippers, Boston Celtics, ve Charlotte Hornets’in de görüştüğü ve resmi teklifler sunduğu biliniyor.

Drummond, özellikle ribaund konusundaki uzmanlığı ve boyalı alan sertliği konusunda Lakers’a çok iyi bir ekleme olacak gibi görünüyor. Eksiklerin olduğu bu geçiş döneminde önemli bir güç katacağı aşikarken, tam kadro olunduğu zaman da uzun rotasyonunu mükemmel tamamlayacaktır.

Resmi kararın bir-iki gün içinde açıklanması bekleniyor.