Horton-Tucker Takas Edilmemesinden Ötürü Minnettar

Horton-Tucker Takas Edilmemesinden Ötürü Minnettar

NBA’de takas döneminin sonuna geldiğimiz haftalarda Los Angeles Lakers, büyük bir hamleye başvurmadı. Bu rotayı izlediler çünkü kadro iyi bir performans gösteriyordu ve 20 yaşındaki Talen Horton-Tucker gibi isimleri içeren birden çok parçayı vermeden takasa girmek dikkate değer biçimde zor olurdu.

Yine de LeBron James ve Anthony Davis’in başına gelen sakatlıklarla planda değişiklikler oldu. İki yıldızının yokluğunda rekabetçi kalmakta zorlanmalarından beri izlenen yol tersine döndü ve Kyle Lowry için Toronto Raptors’a agresif bir teklifte bulundular. Hamle, iki yıldızından yoksun olmasına rağmen takımın ayakta kalmasını sağlarken onların hali hazırda yüksek olan şampiyonluk oranını desteklerdi.

Haberlere göre Los Angeles Lakers, Dennis Schroder ve Kentavious Caldwell-Pope’u içeren bir paket teklif etti. Yine de Raptors, Horton-Tucker’ı içermeyen bir paketle ilgilenmeyince, Lakers 2. senesindeki oyuncusunun dokunulmaz olduğunu söyleyerek reddetti.

Şu an takas dönemi sona erdi, Lakers tek bir hamle yapmadı. Horton-Tucker, Lakers’ın onu takaslamak konusundaki isteksizliğinde kusur bulabilecekken, Lakers’ın 76ers’a mağlup olduğu gecenin ardından takımda mutlu olduğunu söyledi. Oyuncunun açıklamaları şu şekildeydi:

Kontrol edebileceğim her şeyi kontrol etmek istiyor gibiyim. Gerçekten böyle şeylere odaklanmamaya çalışıyorum. Tabii ki sizler duyuyorsunuz ancak bu odaklanmaya çalıştığım bir şey değil. Nerede olursam olayım çıkıp oynayabileceğim en iyi şekilde basketbol oynamak istiyorum. Yani burada olduğum için minnettarım.

 Daha spesifik olarak, Horton-Tucker, Lakers’ın ona bu şekilde değer verdiğini bildiği için gurur duyduğunu söyledi:

Bu, üzerime alıp gururla taşıyacağım bir şey gibi hissediyorum. Lakers’ı sadece temsil etmek dahi her çocuğun istediği bir şey diye düşünüyorum. Yani bu pozisyonda olmak bile gerçekten iyi. Çoğunlukla da buu yapmaya çalışıyorum.

Lowry’nin Lakers’a, bu sene için Horton-Tucker’ın olabileceğinden daha fazla yardımcı olabileceği kesinken Lakers GM’i Rob Pelinka açık bir şekilde geleceğe doğru bakyor. Şu anda sahip olduklarıyla Lakers hâlâ şampiyonluğun en büyük adaylarından birisi dolayısıyla sadece günümüzü kazanmalarını sağlayacak bir hamle yapmak zorunda değillerdi.

Caldwell-Pope’u, 27 yaşındaki Schroder’i ve 20 yaşındaki Horton-Tucker’ı 35 yaşındaki Kyle Lowry’ye karşı takaslamak, bu sezonki şampiyonluk oranını artıracak olsa da beraberinde takımın geleceğine dair devasa değişiklikler getirebilirdi.

Scroder, Serbest Oyuncu Piyasasındaki Opsiyonlarını Görmek İstiyor

Schroder’in takasının konuşulmasının sebeplerinden birisi de serbest oyuncu konumuna düşecek olmasıyla tehdit etmesi. Lakers’ın guard oyuncusu organizasyon karşısında aşırı boyutta karşılıksız olsa da kariyeri boyunca hiç serbest oyuncu olmadı ve bunu tecrübe etmek için şans kovalıyor.

Sekiz senenin ardından ilk defa bana ilgisi olan kulüpleri görüyorum. Söylediğim şey bu olsa da kimse ilgisinden medyada bahsetmedi. Herkes Lakers’la uzun zamanlı kontrat imzalamak istediğimi söylüyor ama bunun sonunda söyleyebileceğim son sözler şunlar: Opsiyonlarımı görmek istiyorum ama Laker olmak istiyorum.

 


Şuradan çeviri: https://lakersnation.com/talen-horton-tucker-appreciative-of-lakers-unwillingness-to-trade-him/2021/03/26/