Lakers, Myles Turner ile İlgileniyor!

Lakers, Myles Turner ile İlgileniyor!

Indiana Pacers’ın pivotu Myles Turner, takasın son dönemlerine yaklaşırken birçok NBA takımının istediği oyuncu haline geldi.

Indianapolis Star’dan J. Michael’ın aldığı bilgiye göre New York Knicks, Los Angeles Lakers, Los Angeles Clippers, Charlotte Hornets ve New Orleans Pelicans, 24 yaşındaki savunma spesiyalistini kadrosuna katmak isteyen ekipler arasında öne çıkıyor.

Her ne kadar Michael, Indiana’nın Myles Turner’ı bırakmaya niyeti olmadığını belirtse de, son dönemde takımın kötü giden form durumu her geçen gün genç pivotu takaslanmaya daha da yakınlaştırıyor.

Myles Turner şu anda $72M/4-yıl olan kontratının ikinci senesinde bulunuyor. Yaz döneminde Gordon Hayward’ın da bulunduğu bir paketle Boston’a gitme ihtimali bulunan oyuncu takımda kalmış ve Hayward da Hornets’in önerdiği yüklü kontratı kabul ederek kariyerine North Carolina’da devam etme kararı almıştı.

Anthony Davis’in 3 hafta daha sahalardan uzak kalacağı bilgisi de gelince Lakers’ın çember savunmasını güçlendirmesi bir zorunluluk haline gelmiş durumda. Sezona iyi başlayan; fakat sürdürebilirlik sağlayamayan tecrübeli oyuncumuz Gasol, rotasyonun aşağılarına doğru inmeye devam ediyor. Son üç maçta 20.2 sayı, 7.7 ribaunt (2.7 hücum ribaundu), 1.3 top çalma ve 1.3 blok istatistikleriyle oynayan Harrell, gösterdiği eforla Lakers’ın hala zirveye oynamasına katkı bulunmasına rağmen direkt olarak AD’nin görev tanımlarına uyabilen (savunmada) bir oyuncunun kadroya kazandırılması, şu kısa dönemde hem Lakers’ın açıklarını kapatacaktır hem de uzun dönemde kadro derinliği oluşmasına vesile olacaktır.

Bu çerçeveden bakılınca, çemberde olağanüstü bir tehdit yaratan, vasat üzeri orta mesafeye sahip, en azından üçlük çizgisinin gerisinden şut atabilen ve uzun/çabuk kollarıyla pota altı çevresinde bekçilik yapabilecek Turner, alternatifler arasında Lakers’a en çok katkıyı verecek isim gibi duruyor.

Umuyoruz ki Anthony Davis en kısa sürede sağlıklı bir şekilde sahalara döner ve Myles Turner da 25 Mart’a kadar Lakers formasını giyer…

Şuradan alıntı: https://www.thescore.com/nba/news/2132211/report-knicks-lakers-among-teams-interested-in-pacers-turner