Lakers, P.J. Tucker’ı İstiyor!

Lakers, P.J. Tucker’ı İstiyor!

Takas sezonunun sonuna yaklaşılmasıyla beraber yöneticiler hamlelerini hızlandırmaya başladı ve takımlar sezonun ikinci yarısına daha hazır girmeye çalışmakta. Bununla birlikte medyada çıkan dedikoduların sayısı da iyice artmış durumda. Her sezon olduğu gibi Lakers ekibi, bu sezon da dedikoduların en tepesinde bulunuyor. Sezon başında kadrosunu kağıt üzerinde yeterli bir şekilde tamamlayan Lakers’ta Anthony Davis’in sakatlığı ve Gasol’un performansının her maç düşmesi, LA ekibini tekrardan takas dedikodularının ana aktörü yaptı.

The Athletic’in muhabiri Shams Carania’nın haberine göre, Los Angeles Lakers, Brooklyn Nets, Bucks, Nuggets ve Heat ile birlikte Rockets’ın tecrübeli forveti P.J. Tucker ile ciddi şekilde ilgilenen ekipler arasında. Yine Shams’in belirttiğine göre Rockets, P.J. Tucker’ı, karşılığında genç oyuncular almak şartı ile takaslamak istiyor. Eğer Lakers, Houston Rockets ile P.J. Tucker takası üzerinde anlaşabilirse bu durum -yüksek ihtimalle- Talen Horton-Tucker’ın gitmesi anlamına geliyor. 20 yaşındaki oyuncu sezon öncesi maçlarda dikkatleri çekmiş ve sezon içerisinde çok yönlü performanslarıyla Lakers ekibine yardım etmişti. THT’nin Lakers’ın geleceği açısından önemli bir oyuncu olma potansiyeli bulunsa da AD’nin sakatlanması, takımı kısa vadeli planlar yapmaya itiyor. Eğer Lakers bu riski almayı düşünüyorsa THT, Tucker için verilebilecek en değerli parça konumunda bulunuyor.

Gerçekleşmesi muhtemel takasın bir diğer tarafında ise PJ Tucker, geçtiğimiz sezonki Rockets sisteminden sonra performansında büyük bir düşüş yaşadı. 35 yaşındaki oyuncu, %36.6 saha içi isabeti ile maç başına sadece 4.4 sayı kaydediyor. Bu bilgilere ek olarak Rockets 13 maç üst üste kaybetti ve Batı Konferansı’nda son sıraya demir atmış durumda… Tucker belki de gideceği yeni takımda formunu yeniden kazanabilir ve potansiyel şampiyonluk mücadelesinde ekibine katkıda bulunabilir, ancak bu, Lakers da dahil olmak üzere onu almak isteyen takımların değerlendirip göze alması gereken büyük bir risk niteliği de taşımakta…

Şuradan çeviri: https://lakersoutsiders.com/2021/03/04/lakers-trade-rumors-pj-tucker-rockets/