Frank Vogel Takımına Güveniyor

Frank Vogel Takımına Güveniyor

Anthony Davis’in en az All-Star arasına kadarki maçları kaçırmasıyla, onun yokluğunda Los Angeles Lakers takımının geri kalanında ellerinden geldiğince ileri gidebilmek için baskı olacak.

Neyse ki Lakers yönetimi off-season esnasında takıma Dennis Schroder, Montrezl Harrell, Marc Gasol ve Wesley Matthews gibi majör eklemeler yaparak Frank Vogel’ın elini kuvvetlendirdi.

Davis’in baldırında gerilme teşhis edilmesinden ve aşil sakatlığının yeniden ciddileşmesinin ardından Lakers’ın onun yokluğundaki ilk karşılaşmada Minnesota Timberwolves karşısında gelen 112-104’lük galibiyette yeni gelen dört oyuncunun tamamı seviye atlamıştı. Tabii ki, LeBron James yön verdi ama takım halinde efor sarf ettiler, rol oyuncuları da görev için hazır haldeydi.

Vogel’ın konu hakkındaki açıklamaları şu şekilde:

Kadro derinliği olan bir takım istedik bu sene çünkü zamandan zamana COVID’den dolayı ne tip kayıplar yaşayacağımız konusunda emin değildik. Açıkçası kısa offseason’ın potansiyel bir sakatlığa sebep olacağını biliyorduk.

Anthony Davis’in yokluğunda girmek zorunda kalacağımız savaşı beğendim. Derin bir takıma sahip olmak zorundayız ve bu kadroda kendisine inandığım bir sürü adam var. Sahaya çıktığımız her gece kazanmaya devam etmek zorunda olduğumuz zihniyetinde olacağız.

Schröder agresifliğiyle Timberwolves karşısında erkenden atmosferi belirledi. Geceyi 24 sayı ve 4 top çalma ile kapattı, neredeyse her istediğinde çembere gitti. Harrell ise benchten gelerek 17 sayı, 6 ribaund, 3 asist ile oynayıp serbest atış çizgisindeki 7 atışın tamamında isabeti buldu ve takıma enerji sağladı.

Gasol ise sezonun başından beri eleştiri konusu olmuştu ama o da 11 sayı, 5 ribaund ve 2 blok ile açık ara farkla en iyi maçını oynadı. Gasol aynı zamanda Karl-Anthony Towns’ı 15 sayı ve ikinci yarıda yalnızca tek isabette sınırlayarak büyük rol oynadı.

Mathews yalnızca bir üçlük atmış olsa da savunması ve tüm enerjisiyle Lakers’a kıvılcım saçtı.

Lakers’ın offseason’da bu hamleleri yapmasının tüm sebebi böyle zamanlar içindi. Anthony Davis’in en azından önümüzdeki birkaç haftalığına kenara çekilse de takım kendini su üstünde tutacak yeteneğe sahip ve Frank Vogel hal böyleyken kesinlikle takımına inanıyor.

Rich Paul, Anthony Davis’in Tekrar Değerlendirme Sürecinden Sonra Maç Kaçırmasını Bekliyor

Davis bir süreliğine takımla olmayacak olsa da Lakers hiç şüphesiz, haberlerin daha kötü olmamasından dolayı mutlu. Davis’in dönüşü için verilen ilk zaman süreci 2-3 hafta, bu noktada onun durumu tekrardan değerlendirmeye alınacak ama şu an onun bu zaman diliminde dönmesi pek mümkün görülmüyor.

Menajeri Rich Paul, esasen Anthony Davis’in bu süreçten sonra da maç kaçırmasını beklediğini doğruladı. Ek olarak, Frank Vogel yaklaşan All-Star arasından önce Anthony Davis’in dönmesini muhtemel olmadığını açıkladı.


Şuradan çeviri: https://lakersnation.com/frank-vogel-confident-talent-lakes-roster-without-anthony-davis/2021/02/17/