Pelinka’dan LeBron Övgüsü!

Pelinka’dan LeBron Övgüsü!

Lakers’ın basketbol operasyonları sorumlusu olan Rob Pelinka, 2020 şampiyonluğunun ardından takımın yapısını büyük ölçüde değiştirmiş ve geçen seneki kadrodan -kağıt üzerinde- çok daha güçlü/genç bir ekip kurmayı başarmıştı.

Hala yapılması gereken birkaç ekleme olsa da Lakers, an itibarıyla Batı Konferansı’nda ikinci sırada bulunuyor. Lakers ekibinin ikinci sırada olmasının en büyük sebebi ise 36 yaşındaki LeBron James’in ligdeki 18. yılında MVP seviyesinde oynamaya ve takımını sırtlamaya devam etmesi oldu.

Maç başına oynadığı dakikalarda kariyerinin en düşük ortalamalarını yakalayan James, buna rağmen 25.5 sayı, 8 ribaunt ve 8 asist istatistiklerini yakalamış durumda.

Sanıyorum ki hepimiz onun bu sezon gösterdiği performans karşısında büyülenmiş durumdayız. Saha içi isabetlerinde %50 ve üçlükte %40’a yakın yüzdelerle oynaması onun zamanla daha iyiye gittiğini gösteriyor. 

Hepimizin gördüğü gibi, oyunun zihinsel yönünde kendini kusursuzlaştırdı. Bu şekilde fiziksel eforunu düşürüp zekasıyla maçı kazandırabiliyor. O, inanılmaz rekabetçi bir karaktere sahip. Sezon başı kampının ilk gününden itibaren ‘biraz alttan alalım’ demek yerine idmanlarda her şeyini vererek çalıştı.  Her zaman kendi %100’ünü vereceğinden emin olabilirsiniz. 

Pelinka’nın da bahsettiği gibi LeBron, NBA tarihinin en kısa sezon arasından dönse de hiçbir bahane üretmeden tam konsantre bir şekilde kendini geliştirmeye devam etti. Böylece Lakers da sezona harika bir başlangıç yapabildi.

LeBron yorulmuyor

Üç maç art arda toplamda 4 uzatma devresi oynayan LeBron James (bu maçlarda 40 dakika ortalama ile oynadı) için yorgunluk bir problem olarak gözükmüyor. Dennis Schröder’in belirttiğini göre, LeBron karşılaşmaların uzatmaya gitmesinden keyif bile aldığını söylemiş…

Şuradan çeviri: https://lakersnation.com/lakers-news-rob-pelinka-inspired-by-lebron-james-mvp-caliber-start/2021/02/16/