Lakers, Davis’in Dönüşü İçin Aceleci Olmayacak

Lakers, Davis’in Dönüşü İçin Aceleci Olmayacak

Bildiğiniz üzere, Lakers’ta Anthony Davis’in yaşadığı aşil tendonu sakatlığının ardından herhangi bir kesin dönüş tarihi verilmemekle birlikte, ESPN muhabiri Adrian Wojnarowski’nin istihbaratına göre, AD’nin 3-4 hafta arasında sahalardan uzak kalacağı yönünde bir bilgi verildi.

Yine de hem Wojnarowski, hem de bir çok muhabir, Davis’in yaklaşık 17 gün sonra başlayacak ve 5 gün sürecek olan All-Star arasına kadar kesin olarak oynamayacağını tahmin etmişti. Lakers koçu Frank Vogel da, bu sabahki Minnesota galibiyetinin ardından bunu bir bakıma onaylamış oldu.

Los Angeles’a döndüğümüzde durumu tekrar kontrol edilecek. Yine de onu All-Star arasından önce sahaya sürmeyi düşünmüyoruz, ama duruma göre tekrar değerlendirebiliriz. Bu tür bir sakatlık sonrasında çok temkinli olmak ve onun tedaviye nasıl karşılık vereceğini sürekli izlemek zorundayız. Acele etmek gibi bir lüksümüz yok. Tedavi uygulandıktan sonra iki hafta içinde tekrar testleri ve kontrolleri yapılacak. Henüz sağlık ekibiyle detaylı olarak konuşamadım. Ancak bu tür şeyler elbette endişe verici. Umarım düşünülenden daha ciddi bir durum oluşmaz. Malesef bu tür şeyler kontrolünüz dışında gelişiyor. Bu konu üzerine çok da fazla kafa yormayıp, AD’yi olabildiğince dinlendirmek ve dönüşünü ağırdan almak istiyoruz.