Markieff Morris, Kyle Kuzma Hakkında Konuştu

Markieff Morris, Kyle Kuzma Hakkında Konuştu

Kyle Kuzma, Lakers forması ile dördüncü sezonunda kaygısız bir oyun sergiliyor.

Kyle Kuzma NBA’deki dördüncü sezonunda çoğu insanın onun olacağını düşündüğü kişi değil tam olarak. Bir zamanlar savunması opsiyonel olarak dikkate alınırken dinamik bir skorer gibi görünen Kuzma, ribaund toplayan ve geçiş oyunlarında sayı üreten, yüksek enerjili bir bench oyuncusu haline geldi.

Kuzma’nın stilindeki kayma, geçtiğimiz sezonun ortalarında, onun ve pek çok kişinin de düşündüğü gibi LeBron James ile Anthony Davis’in yanında takımın üçüncü yıldızı olamayacağı açığa çıktığında başladı. O talihsiz açığa çıkma, gizli bir lütufa dönüştü. Bununla birlikte, Kuzma’nın Lakers’ta yeni bir role yerleşmesi onun şutlarını sokamadığı bir günde dahi maça damga vurmasına olanak tanıyor.

Bu sezon, Kyle Kuzma rolünü tamamen benimsedi ve kendisi ve takımı için büyük çapta acısını çıkarttılar. 26 maç boyunca Kuzma, ortalama 36 dakikada dört senelik kariyerinin önceki dönemlerine kıyasla daha fazla ribaund (8.6) ve daha fazla blok (1.0) istatistikleriyle oynadı. Aynı zamanda bloklama yüzdesinde (%2.4) ve ribaund alma yüzdesinde (%13.4) kariyer zirvesini yaşıyor. Ribaund alma yüzdesinde takımda Anthony Davis (%14.2) ve Montrezl Harrell’ın (%14) ardından üçüncü sırada yer alıyor.

Lakers’ın rakipleri; Kyle Kuzma’nın sahada olduğu rotasyonla, onun sahada olmadığı rotasyona kıyasla ortalama 2.7 sayı daha az üretiyor. Kariyerinde ilk defa, sahada olduğu ve olmadığı savunmalar arasında pozitif bir fark var.

Bu sezonun başından bu yana Kyle Kuzma, kariyerinin en az sayı ortalamasıyla (10.3) oynuyor. Geçtiğimiz sezon Kuzma için bir hüsran kaynağı olmuş olabilir ama bu sene Markieff Morris, takım arkadaşının ne kadar sayı ürettiğini umursadığına inanmak konusunda zorlanıyor.

Morris’in açıklamaları şu şekilde:

Kyle, ihtiyaç duyduğumuz boşluğu doldurarak harika bir iş çıkartıyor. Geçtiğimiz sezon daha çok şutlarına odaklandığını, takımdaki o üçüncü yıldız olmaya, üçüncü skorer olmaya, sorumlu kişi olmaya odaklandığını hissediyordum. Bu yıl ise onun sadece ‘Oraya çıkacağım ve oynayabildiğim kadar iyi oynamaya çalışacağım, üçüncü skorer olsam da olmasam da. Oraya çıktığımda, her ribaundu toplamaya ve bizim için biraz ekstra sayı kaydetmeye çalışacağım’ dediğini düşünüyorum ve yaptığı da tam olarak bu adamım.

Her takım böyle adamlara ihtiyaç duyar. O da bu rolü sahipleniyor ve hepimize daha iyi oynamak için ilham veriyor.

Kuzma’nın üçüncü yıldız gibi göründüğü, Lakers’ın ondan hücumda daha fazla sorumluluk almasına ihtiyaç duyacağı geceler elbette olacaktır. Ama şimdi, Kuzma bu takım için ne olduğunu büyük ölçüde biliyor: kazandırılacak basketbolu oynayacağına güvenilebilecek birisi.

Yüksek sayıların üretildiği geceler eğlencelidir ama başka neyin eğlenceli olduğunu biliyor musunuz? Şampiyonluk kazanmak. Kuzma hali hazırda bir şampiyonluğa sahip, gelecek üç senede Lakers’ın kaç şampiyonluk daha kazanmasına yardımcı olabileceğini göreceğiz.


Şuradan çeviri: https://www.silverscreenandroll.com/2021/2/12/22280732/lakers-markieff-morris-kyle-kuzma-third-star-mentality