LeBron’un Olağanüstü Çabası Lakers Ekibine İlham Veriyor!

LeBron’un Olağanüstü Çabası Lakers Ekibine İlham Veriyor!

Lakers’ta oynadığı ilk iki sezonda sadece 4 kez uzatma oynayan LeBron James, son 5 gün içerisinde ise üç kez uzatmaya giden karşılaşmada görev aldı.

Daha açık olmak gerekirse, son üç maçta toplam 130 dakika oynayan James, bu performansı en son 2018 NBA Finalleri’nde maç başına 44.7 dakika ortalama ile oynarken göstermişti. LBJ, son üç maçta ortalama 43.3 dakika ile oynuyor.

Son oynanan Oklahoma City Thunder maçından önce James, yorgunluk hissetmediğini ve maçlardan önce iyi bir ısınmanın formda kalmasına yettiğini belirtti.

OKC’ye karşı 114-113’lük skorla alınan galibiyetin ardından basına konuşmayacağını da belirten James, Dennis Schröder’e “Üç uzatma maçı oynamaktan keyif aldığını ve bu duruma devam edebilecek güçte olduğunu” söylemiş.

Kral’ın bir diğer takım arkadaşı Kuzma da LeBron’un son maçlardaki performansı hakkında açıklamalarda bulundu.

Bron’un da açıkladığı gibi: Yorgunluk hissi sadece zihinsel bir mesele. Eğer oyuna odaklanıp verimli bir maç çıkarırsan yorgunluğu unutuyorsun. Kariyeri boyunca zihniyeti hep bu şekilde oldu. O, kelimenin tam anlamıyla bir canavar. Eğer o yorulmadığını söylüyorsa, yorulmamıştır.

LeBron, Çarşamba akşamı OKC’ye karşı oynanan maçta -özellikle de maçın en kritik anlarında- herhangi bir yorgunluk belirtisi göstermedi. Dördüncü çeyrekte 10 sayı ve maçın uzatmaya gitmesini sağlayan üçlüğü atan James, uzatmalarda da 3.3 saniye kala yaptığı savunma ile topu çalmış ve maç süresinin erimesini sağlamıştı. Maçı 114-113 kazanan Lakers’ta, yıldız oyuncu 25 sayı, 7 asist ve 6 ribaunt ile oynadı.

Oyuncusunun performansı ile ilgili değerlendirme yapan Vogel, şu açıklamalarda bulundu:

Çok önemli birkaç savunma performansı gösterdi ve sorumluluktan hiçbir şekilde kaçınmadı. Horford’un karşısında hem o, hem de Wes Matthews oldukça iyi bir şekilde durdu. Böylece onun sırtı dönük hücumlarını yavaşlatmayı başardık. Oyunun her iki alanında da tam konsantre bir şekilde oynamaya devam ediyor. Bence bu nedenlerden dolayı, bu senenin MVP’si o olacak. Hücumdaki yükü sırtlaması ve savunmada da lider konumunda bulunması (Lakers, savunma sıralamasında lig birincisi konumunda) onu bu yarışta öne çıkaran ana etken oluyor. 

Koç Vogel ayrıca asistanlarının James’in aldığı sorumluluğu biraz daha dengelenmesi için çalıştıklarını belirtti. Fakat James, Vogel ile yaptığı konuşmada -herkesin duymayı beklediği şey- iyi hissettiğini söylemiş. Bu konuda oyuncunun isteğinin aksine karar almak Vogel’in de şu an için düşündüğü bir şey değil…


Şuradan çeviri: https://www.silverscreenandroll.com/2021/2/11/22277858/lakers-lebron-james-three-game-overtime-streak-minutes-management-frank-vogel