LeBron, Ezeli Rekabetin Parçası Olmaktan Memnun

LeBron, Ezeli Rekabetin Parçası Olmaktan Memnun

Philadelphia 76ers ve Detroit Pistons karşısında alınan üst üste mağlubiyetlerin ardından işlerin Lakers için daha kolay gittiği söylenemez.

Cumartesi akşamının prime time eşleşmesinde Boston Celtics ile karşılaştılar ve üst üste üçüncü mağlubiyeti engellemek için kazanmaya ihtiyaçları vardı. LeBron James -Detroit Pistons karşısındaki göze çarpan ilk çeyrek performansının sonrasında- tamamen buz gibiydi.

Lakers ve Celtics’in en son birlikte final oynadıkları tarih 2010 olduğu gerçeğine rağmen rekabetleri halen tüm sporlar içindeki en güçlü ve en sert tarihi olan rekabetlerden birisi olmaya devam ediyor. Açık ara farkla NBA’in en büyük rekabeti. Zirvesini 80’lerde yaşamış olsa da bu rekabet, Kobe Bryant tarafından 2000’lerin sonlarında tekrarden alevlenmişti.

Lakers ve Celtics’in üç sene içinde iki kez finallerde karşılaştığı zamanlarda Cleveland Cavaliers ile MVP ödülünü kazanan LeBron James, bu rekabetin içinde olmaktan zevk alıyor.

James’in açıklamaları şu şekilde:

Bu harika bir şey. Lig tarihi boyunca olan Lakers ve Celtics’in geçmişini bilmenin ifade ettiği anlam, bu oyunda oynanmış en büyük maçların bazılarını görmek demektir. Bu rekabetin bir parçası olmak harika bir şey.

Tarihi öğreniyorum. Şahsen onları izleyerek büyümedim, 80’lerde çok küçüktüm ama 2000’lerin sonlarında Kobe ve arkadaşları, KG ve arkadaşlarına karşı gelirken rekabet tekrardan kızıştı. Mükemmel.

Yine de LeBron, taraftarların katılımına izin verilmemesinden dolayı maçın aynı hislerle gelmeyeceğinin farkında. Bu durumu da şu açıklamalarıyla belirtti:

Şu an durum farklı. Boston taraftarlarının ve Lakers bağlılarının olmamasıyla aynı şey değil ve cumartesi akşamı da aynı şeyleri hissettirmeyecek.

Çok iyi bir takıma karşı başka bir maça daha çıkmak müthiş hissettirecek ama o rekabet hissinden uzak olacak. Taraftarlar bu rekabetin önemli bir parçası. Eğer geriye gidip o maçları izlerseniz yıldan yıla o taraftarların maç için kilit nokta olduğunu görürsünüz.

10 yıldır Celtics de Lakers da yeniden yapılanma içerisindeler geçen seneye kadar ikisi de bir şampiyonluk adayı olamıyorlardı. Bu yıl iki takım da NBA Finallerinde kolaylıkla yer alabilir.

Lakers, Deplasmanlarda Anthony Davis’in Daha Çok Kendine Güvenmesini İstiyor

Lakers’ın 7 maçlık deplasman turu bitmeye yüz tutarken L.A., Anthony Davis’i daha fazla kendine güvenmeye zorlayarak onu tekrardan ritme sokmayı umuyor. Oyuncu Pistons karşısında oynayamamış ve Cavaliers ve 76ers karşısında bir şeyler üretmekte zorlanmıştı.

Geride bırakılan Boston Celtics maçı öncesinde Frank Vogel, yaptığı açıklamalarla onu tekrardan yola sokmak için efor sarfetmeye devam edeceklerini açıklamıştı:

Mümkün oldukça ona oynamak istiyoruz. Takımda çok fazla yeni isim var. Bu sezonun başlarında yeni adamlarımızı takımda raha thissetirmek için AD ile birlikte uğraşıyorduk. Deplasman yolculuğunun başında ise Anthony Davis’in kendine daha fazla güvenme zamanı olduğunu biliyorduk. Milwaukee karşısında harika bir maç çıkaramamıştı ama aradığımız zihniyet oradaydı.


Şuradan çeviri: https://lakersnation.com/lebron-james-pretty-cool-to-be-a-part-of-lakers-celtics-rivalry/2021/01/30/