“Lakers’ın Mükemmel Yapıtaşları Var”

“Lakers’ın Mükemmel Yapıtaşları Var”

LeBron James ve Anthony Davis, Golden State Warriors karşısında alınan mağlubiyette standartlarında oynamasalar da Los Angeles Lakers, inkar edilemeyecek şekilde All-Star ikilisiyle turnayı gözünden vurdu. En başından beri, James’in de Davis’in de birbirine karşı hiç kıskançlık beslememesiyle görülmemiş bir birliktelik içindeler. Bunun yerine birbirlerini yukarı taşıyor ve takım için en iyi olanı istiyorlar.

Bu tabii ki, birlikte ilk sezonlarında Lakers’ın şampiyon olmasıyla sonuçlandı. Şimdi ise ikili, kendilerine daha güçlü yardımlarda bulunan, yenilenmiş bir kadroya liderlik ediyor.

Bu hali hazırda yararlıyken, en önemlisi de Davis ve James’in daha yeni yola çıkmış olması. L.A. Times’tan Don Woike tarafından yapılan habere göre Steve Kerr, ikilinin yakın arkadaş olmasını takımın yapıtaşı olarak görüyor.

Kerr’ün açıklamaları şu şekilde:

Şampiyon kalibresindeki yıldızlara sahip olmak pek çok şampiyon takımın ayırıcı özelliğidir. Oyunun en iyi oyuncularından ikisine sahipler ve bu isimler birbirlerini çok takdir eden ve takımdaki rolünden dolayı memnun olan isimler. Kesinlikle üzerine takım kurulası bir yapıtaşı.

Şampiyonluk kazanmalarının ve kadroyu -objektif olarak- geliştirmelerinin ardından Lakers’ın pazartesi günü olan gibi tamamen basketbol dolu olmayan günleri olmak zorunda.

Onlar bundan kesinlikle dersler çıkarırken panik butonuna basmanın alemi yok özellikle de 7 maçlık deplasman galibiyeti serisindelerken. LeBron’un da Davis’in de aynı anda sahada kötü gün geçirdiği nadiren görülür. Ama geçirmiş olsalar dahi Lakers, rekabetçi olabilmek için kadro derinliğine sahip olduğunu göstermiş oldu.

Frank Vogel: Golden State, Lakers’ı İkinci Yarıda Alt Etti

Takımın pazartesi gecesi yaşanan mağlubiyetine dönüp bakıldığında çok fazla kötü anı varken Frank Vogel fazlasıyla genelleşmiş bir yaklaşım sergileyerek takımının maçta yeterli olmadığını söyledi.

Vogel’ın açıklamaları şöyleydi:

İkinci yarıda alt edildik. Açıklamanın en basit hali bu. Geride bıraktığımız birkaç maçtaki veya bu maçın ilk yarısındaki ortalamamızda savunma yapamadık.

İkinci yarıda küçülmeye gidip bize bazı sıkıntılar çıkardılar. Hücumda kararsızlaştık, birkaç kez fazladan pas attık ve maçı kapatmayı deneyecek kadar iyi hücum yaptığımız bir son çeyrek çıkaramadık.


Şuradan çeviri: https://lakersnation.com/steve-kerr-lakers-have-perfect-foundation-with-lebron-james-anthony-davis/2021/01/20/