THT’nin Talipleri Artıyor

THT’nin Talipleri Artıyor

Talen Horton-Tucker, sezon başı itibariyle dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Şampiyon Lakers takımında kendine şimdiden ciddi bir yer edinen 20 yaşındaki yıldız adayı, hazırlık kampında sergilediği performansın da suni bir sıçrayış olmadığını kanıtladı.

Aldığı süreler boyunca hem hücum, hem savunmadaki aktifliğiyle çok özel bir yetenek olduğunu kanıtlayan ve bu yaz serbest kalacak olan 20 yaşındaki yıldız adayının talipleri de artmaya başladı.

Heavy.com’dan Sean Deveney’nin haberine göre Dallas Mavericks, New York Knicks ve Cleveland Cavaliers takımları başta olmak üzere, birçok takım bu yaz döneminde THT için hamle yapmayı düşünüyorlar.

Los Angeles Lakers, THT’yi yok yere kaybetme ihtimaliyle karşı karşıya kalacak olsa da, kendisine teklif edilen herhangi bir kontratın aynısını verip otomatikman onu takımda tutma hakkına sahip olması bir avantaj. Salary cap açısından Lakers’tan daha fazla boşluğu olan takımların var olması ise bir dezavantaj. Çünkü THT’ye iyi bir teklif gelirse (ki gelmesi muhtemel), Lakers istese bile verilen en yüksek teklifi karşılayamayabilir.