Houston Rockets’la İlk Randevu

Houston Rockets’la İlk Randevu

Los Angeles Lakers, 4 maçlık galibiyet serisini bitiren San Antonio Spurs mağlubiyetinin hemen ardından oynadığı Chicago Bulls maçını kazanarak hem moral bulmuş, hem de “asla 2 maç üst üste kaybetme” mottosunu yerine getirmişti. Bu gece ise sezona çalkantılarla ve yeni bir yapılanma ile giren Houston Rockets karşısında galibiyet arayacak.

Lakers’ın bu sezon hem hücumda, hem de özellikle savunmada gösterdiği performans taraftarını tatmin etmezken, çok kısa geçen offseason ve şampiyon olmuş olmanın verdiği bir rehavet olduğu kesin. Kazandığı maçların da bir çoğunda iyi basketbol sergileyemeyen ve son anlarda kazanan Lakers, son oynadığı Bulls maçını da ancak son topa kadar götürerek kazanabilmişti.

Russell Westbrook karşılığında Washington Wizards’tan John Wall’u takas eden ve şimdilik bu takasta kârlı taraf olduğu görülen Rockets’ta, sezon başından beri sorun yaratan James Harden da kadroya iyice oturdu. Son maçlarını da Orlando Magic karşısında tam 42 sayı farkla çok rahat kazanan Rockets, evinde Lakers’ı devirerek yoluna devam etmek isteyecek.

Lakers, Houston Rockets ile deplasmanda üst üste iki kez oynayacak ve iki maç da S Sport’tan yayınlanacak.

İlk maç bu gece (sabaha karşı) saat 3’te.