Caruso’nun Dönüş Tarihi Belli Değil

Caruso’nun Dönüş Tarihi Belli Değil

Takımların NBA’in sıkı sağlık ve güvenlik kurallarına uyum sağlamaya çalışması ve sahalardaki taraftar eksikliğiyle 2020-21 sezonu, alışılmadık ve ürpertici bir sezon olma yolunda ilerliyor.

Koronavirüs (COVID-19) pandemisi, ya pozitif çıkmış ya da yakın kontakta bulunduğu kişiler pozitif çıkmış oyuncuları bulunduğundan dolayı ilk maçı ertelenen Houston Rockets gibi takımları daha şimdiden etkiledi. Enfeksiyon hızının ülke genelinde durmadan yükselmesinden dolayı benzer şeylerin bu sene boyunca da gerçekleşmesi muhtemel.

Los Angeles Lakers’ın başına ise daha şimdiden oyuncuların mazeretli olduğu veya lig protokollerinden ötürü maç kaçırdığı birkaç olay geldi. Bunlardan kaynaklı olarak Alex Caruso son üç maçı kaçırdı ve koç Frank Vogel da yaptığı açıklamada oyuncusunun ne zaman takıma geri döneceği konusunda emin olmadığını belirtti.

Takıma tekrardan katılacağı kesin tarihi bilmiyorum. İlk Memphis maçında sahada olamayacak, bundan eminim.

NBA, geçtiğimiz günlerde hiçbir oyuncunun virüs testinin pozitif çıkmadığını açıklamıştı ki bu da dolaylı olarak Caruso’nun da hastalığa yakalanmadığını gösteriyor. Yine de Caurso’nun antrenman yapmasına ne zaman izin verileceği ve tekrardan oynayabileceği konusundaki belirsizlik halen sürmekte.

Lakers, Caruso’nun defansif kuvvetini ve benchten getirdiği ikinci bir oyun kuruculuk opsiyonunu özlüyor. Portland Trail Blazers mağlubiyetinde bu aşikardı. Portland’ın kısaları çok fazla açık şut imkanı yakaladı, Caruso ise geçtiğimiz playoff’larda da kanıtladığı üzere Damian Lillard ve CJ McCollum gibi kısaları yavaşlatma konusunda kabiliyetli.

Umut ışığı şu ki Frank Vogel, Talen Horton-Tucker gibi oyunculara daha fazla normal sezon süresi verip onları değerlendirebildi ama Caruso’nun dönüşü Lakers’a sezonun da henüz başlarındayken yardımcı olacaktır.

Şimdiye kadar Caruso yalnızca üç maçta forma giyebildi ve off-season sürecinin de yokluğundan ötürü, takımla oynamaya alışmak için daha fazla süreye ihtiyacı olacaktır.

Yeni eklemelerin sonunda az çok yerleştiğini görebiliyoruz ama yine de Lakers’ın, Caruso oynamak için hazır olduğunda onu harekete geçirebilmenin yollarını aramaya ihtiyacı olacak.


Şuradan çeviri: https://lakersnation.com/frank-vogel-unsure-when-will-alex-caruso-re-join-lakers/2021/01/02/