Vogel Farklı Kombinasyonlar Deniyor

Vogel Farklı Kombinasyonlar Deniyor

Los Angeles Lakers, başarılı geçen off-season’ın ardından 2020-21 sezonuna yetenek açısından önemli derecede gelişmiş olarak girdi.

Lakers kadroya Dennis Schroder ve Montrezl Harrell’ı ekleyerek daha gençleşti ve daha hızlandı, aynı zamanda Wesley Mathews ve Marc Gasol’ü de ekleyerek kadro derinliğiini korumuş oldu. Bunun yanında Frank Vogel’a hiç de hoş olmayan, bu revize edilmiş kadrodan en büyük verimi nasıl alacağını öğrenme görevi düşüyor.

Kısaltılmış off-season, koç Frank Vogel’a en iyi rotasyonu veya çeşitli rotasyonları bulma konusunda deney yapma fırsatı verdi. Yine de Vogel, Talen Horton-Tucker gibi oyunculara sezon öncesi hazırlık döneminde daha fazla şans verdi aynı zamanda da LeBron James ve Anthony Davis’in sürelerini kısalttı.

Sonuç olarak, Vogel 2020-21 sezonunun başlarını tamir etme ve hangi dizilişin takım için en iyisi olacağını görmek için kullanacağını açıklamıştı.

Pek çok farklı kombinasyon deneyeceğiz. Tüm ayı, hatta sezonumuzun ilk 6 haftasını farklı dizilişleri keşfetmeye adayacağız. Bu konuda yaratıcı olacağız, takımımız hakkında daha fazla şey öğrenip alışkanlık edinmeye odaklanacağız.

Vogel, özellikle de sezon öncesi hazırlık dönemindeki aksiyon yokluğundan ötürü yeni eklemelerin nasıl uyum sağlayacağını değerlendirmek istediğini belirtirken ise şu açıklamaları yaptı:

Yeni silahlara sahibiz ve yapacağımız şeylere nasıl uyum sağlayacaklarını görmek istiyoruz. Bence bunun en büyük nedeni, muhtemelen pek sezon öncesi maçı oynayamamamız, bu adamların topla oynayışını izlemek için bir ayımız yoktu ve yoğunlaştırılmış bir sezon öncesi geçirmemizdi.

Bu noktada, tipik olarak cevabımız olması gereken pek çok şeye cevabımız yok. Takımınız önemli maçlar oynarken, onlarla birlikte öneceğiniz şeylerden biri olacak.

En iyi rotasyonu bulmanın zaman alacağını bilsek de Anthony Davis’in açıklamalarına göre aralarındaki doğal bağ çoktan kurulmuş durumda ve takım kimyasını oluşturmak onlar için problem olmayacaktır.

VOGEL, ROTASYON İHTİMALLERİNDE ÖZGÜVENLİ

Oyuncuları sahada karıştırıp eşleştirme meydan okumasına rağmen, Vogel çok da endişeli görünmüyordu. Bu konudaki açıklamaları şu şekildeydi:

Antrenmanda geçen hafta yaptığımız şeylerden biriydi, bazı diziliş kombinasyonlarını denedik. Hepsi işe yarıyor gibi göründü. Hepsinin pozitif yanları vardı.

Sezon boyunca izlenen yolda eminimki bazı engeller çıkacaktır karşımıza ama güvenebileceğim fazla fazla yol var.


Şuradan çeviri: https://lakersnation.com/frank-vogel-relying-on-a-lot-of-different-combinations-lakers-rotations/2020/12/26/