Lakers, Christmas Gecesi’nde Zorlanmadı

Lakers, Christmas Gecesi’nde Zorlanmadı

Los Angeles Lakers, bu sezonun Christmas gecesi mücadelesinde rakibi Dallas Mavericks’i 138-115’lik skorla rahat geçmeyi başardı. Maçın ilk dakikalarından itibaren hem oyun hakimiyetini, hem de skor üstünlüğünü alan Lakers, maç boyunca dominasyonunu rakibine hissettirdi.

Maçın ilk devresinde, skorda Anthony Davis önderliğinde rakibine üstünlük kuran Lakers, devre biterken Kyle Kuzma’nın attığı son saniye üçlüğüyle soyunma odasına 12 sayı farkla önde gitti. İlk devrede LeBron’un 14, Dennis Schröder’in 8 sayısı vardı.

Lakers, üçüncü çeyreğe çok iyi başlayarak henüz 1 dakika dolmadan rakibine molayı aldırdı. Moladan sonra da üstünlüğünü korumayı başararak farkı 17’ye kadar çıkardı. Çeyrek sonuna doğru biraz yavaşlasa da son 12 dakikaya 12 sayı farkla önde girmeyi bildi. Bu çeyrekte Lakers’ta öne çıkan isim, topu yönlendirmesi ve enerjisiyle yeni transfer Dennis Schröder’di.

Son çeyreğe de tıpkı üçüncü çeyrekte olduğu gibi çok hızlı başlayan bir Lakers vardı. 40 saniyede 5-0’la giriş yaparak farkı yine 17’ye çıkardıktan sonra Dallas koçu Rick Carlisle, yine çok erken bir mola almak zorunda kaldı. Ancak bu moladan 7-0’la dönen Mavs, farkı önce 10’a, daha sonra tek hanelere kadar indirse de, Lakers bu kez de Kuzma ve Harrell’ın basketleriyle farkı istediği seviyelere çekmeyi başardı. Son çeyreğin ikinci bölümünde LeBron James’in forma giymesine dahi gerek kalmadı.

Böylece Clippers karşısında sezon açılış maçını kaybettikten sonra, takım olarak iyi performans gösterdiği ikinci maçını kazanan Lakers, sezon girişinde moral bulmuş oldu.

Lakers’ta Anthony Davis, LeBron James, Montrezl Harrell ve Dennis Schroder dörtlüsü 28, 22, 22 ve 18 ile toplamda tam 90 sayı kaydederek maça damga vurdular.

Sıradaki maç, Minnesota Timberwolves’a karşı, Pazar’ı Pazartesi’ye bağlayan sabah 6’da oynanacak.