Ve Başlıyoruz – Açılış Gecesi & Yüzük Töreni

Ve Başlıyoruz – Açılış Gecesi & Yüzük Töreni

Hazırlık kampları dahil, yalnızca 10 hafta süren NBA tarihinin en kısa ölü sezonu resmen sona erdi ve normal sezonun açılış gecesi geldi çattı.

Los Angeles Lakers, 2020-21 NBA Sezonu açılış gecesinde, tıpkı geçtiğimiz sezon olduğu gibi şampiyonluk yolundaki en önemli rakiplerinden biri olan Los Angeles Clippers ile oynayacak. Bu geceyi, Çarşamba sabahına bağlayan saatlerde (06:00) başlayacak olan karşılaşma, Türkiye’de S Sport kanalından canlı olarak yayınlanacak.

2020 Şampiyonluk Yüzüğü Töreni

Ayrıca maçtan önce bir de “yüzük seremonisi” olacağı açıklandı. Konuyla ilgili fazla detay verilmezken, maçın başlama saatinden yarım saat önce olacağı belirtildi.

Bu tören, aynı zamanda tarihteki ilk “taraftarsız” yüzük töreni olarak da kayıtlara geçecek.

Los Angeles Lakers Tam Kadro

Lakers’ın açılış gecesinde hiçbir eksiği bulunmuyor. Dün gerçekleştirilen son idmandan sonra Koç Frank Vogel, takımdaki herkesin idmanlarda tam performansla oynadığını ve herhangi bir eksiğin bulunmadığını belirtti.

Lakers’ın bir süredir konuşulan “ilk beş nasıl olacak?” sorusunun da bu gece belli olması bekleniyor. Vogel, bu konuyla alakalı olarak “ilk beşi şimdilik kendimize saklıyoruz ve maçtan önce açıklayacağız” yorumunda bulundu.