Kyle Kuzma, 3 Yıl Daha Lakers’ta!

Kyle Kuzma, 3 Yıl Daha Lakers’ta!

Kyle Kuzma ile yeni kontrat görüşmelerinin şimdilik dondurulduğunu, dün yayınladığımız içerikte belirtmiştik. Bugün ise genel menajer Rob Pelinka ve Lakers yönetimi tarafından, kendisiyle yeni kontrat konusunda anlaşma sağlandığı açıklandı.

Los Angeles Lakers, Kyle Kuzma ile 3 yıl 40 milyon dolar karşılığında sözleşme uzattı. Son yılı (2023-24) oyuncu opsiyonlu olacak olan kontrat, önümüzdeki sezondan itibaren başlayacak.

Genel menajer Pelinka’nın gelişmeyle ilgili açıklamaları şu şekildeydi:

Bu imza, özellikle onu draft edip, geliştirip, bir de kontrat uzatan biz Lakers organizasyonu için çok tatmin edici bir gelişme. Kyle, son üç yıldır harika bir gelişim gösterdi ve geçen sezonki şampiyonluk başarısında büyük bir rol oynadı. O Lakers’ın çok önemli bir ferdi ve onunla geleceğimizi garanti altına aldığımız için hepimiz çok heyecanlıyız.

Kuzma, geçtiğimiz sezon 9’u ilk beşte olmak üzere 61 maçta forma giydi. Bu maçlarda 12.8 sayı, 4.5 ribaund ve 1.3 asist ortalamalarıyla, maç başına 25 dakika süre ile oynadı. Playoff’larda ise oynadığı 21 maçta 10 sayı ve 3.1 ribaund ortalamaları yakaladı.

2017 NBA Draft’inde Lakers tarafından ilk tur 27. sırada seçilen Kyle Kuzma, ilk sezonunda büyük bir etki yaratarak beklentilerin çok üstüne çıkmış ve yılın en iyi çaylak takımına seçilmişti.