Kuzma’nın Kontrat Görüşmeleri Beklemede

Kuzma’nın Kontrat Görüşmeleri Beklemede

Lakers’ın birçok oyuncusu 2021 yazında serbest kalacakken, takım LeBron James ve Anthony Davis ile sözleşme uzatarak geleceğini sağlama aldı.

Almaları gereken bir diğer büyük karar ise, sözleşmesindeki uzatma hakkı bu ayın 21’inde son bulacak olan Kyle Kuzma ile ne yapacakları. Kuzma, Lakers ile geçirdiği üç senede hâlâ kadrodaki yerini tam olarak bulabilmiş değil.

Çaylak sezonunda, potansiyel bir all-star oyuncusu olarak görülüyordu. Davis ve James eklemeleri oyuncunun gelişimini ve rolünü aşağı çekti ve o zamandan beri kadrodaki yerini bulma mücadelesi veriyor.

Kyle Goon’un haberine göre; Kuzma her ne kadar, Lakers’ın sözleşme uzatma görüşmelerine başlamak için yeteri kadar mükemmeliyet ışığı verse de, çaylak sözleşmesinin son sezonuna girerken uzatma görüşmeleri beklemeye alınmıştı.

Görüşmenin durumu mu? Şimdilik. Olay hakkında bilgi sahibi birisinin bizlere söylediğine göre; Kuzma ayın başında, sezondaki rolü hakkında dışlanmış hissettiği ve organizasyondaki geleceğini algılamak için Frank Vogel ve Rob Pelinka ile görüşmüş. Kuzma bu toplantıdan, sahada fırsat yakalamak için savaşması gerektiğine dair bir algıyla ayrılmış.

Lakers, NBA’deki en derin kadrolarından birine sahip ki bu Kuzma için gerçekten oyununda seviye atlamazsa, istikrarlı bir rol yakalamasının zor olduğu anlamına geliyor. Mevcut haliyle, taş çatlasa kadronun sekizinci adamı olacaktır ve bu gelişmekte olan bir oyuncu için ideal bir ortam değil.

Eğer Lakers’ta kalmak ve istediği kontratı almak istiyorsa bu sezon Kuzma’nın her alanda en iyi sezonu olmak zorunda. İşler Los Angeles’ta yolunda gitmezse ligde talipleri olacaktır ama rekabetçi takımlardan iyi teklifler gelme ihtimali düşük.

Kuzma, 2020-21 Lakers’ındaki Rolünden Emin Değil

Lakers, şampiyonluğunu savunmaya giderken Kuzma, bu kadar silahı olan bir takımda nasıl katkı verebileceği konusunda emin değil.

Bu hafta yaptığı açıklamada şu şekilde konuşmuştu:

Sadece rolümü çözmeye çalışıyorum. Son toplantımızda Frank bana hızlı hareket etmemi ve akışına bırakmamı söyledi. Ben şut kovalayan biriyim. Her açık bir pozisyonda kalışımda cesurca şutu çıkarıyorum.


Şuradan çeviri: https://lakersnation.com/lakers-rumors-kyle-kuzma-contract-extension-talks-on-hold/2020/12/18/