THT, Kimin Dakikalarından Çalacak?

THT, Kimin Dakikalarından Çalacak?

NBA kariyerinin ikinci senesine giren ve Kasım ayında 20 yaşına basan Talen Horton-Tucker, şu ana kadarki preseason maçlarında inanılmaz bir performans sergiliyor. Sezonun ilk aylarında Anthony Davis ve LeBron James’in dinlendirileceği düşünülürse, bu durum Koç Frank Vogel’ın elini çok rahatlatacağa benziyor.

Ancak ilerleyen dönemde Vogel’ın işinin zorlaşma ihtimali de epey yüksek. Özellikle sezonun belirli bir noktasından itibaren LeBron ve AD yüzde yüz olarak döndükten sonra; THT de bu süreçte iyi performansını sürdürürse rotasyon nasıl olacak? İşte o zaman Vogel’ı zor kararlar bekliyor olabilir. Horton-Tucker ne kadar süre alacak? Daha da önemlisi, oturmuş bir rotasyon düzeni olan şampiyon bir takımda kimin veya kimlerin yerine süre alacak?

Bu konudaki bilinmezlik sürerken, teknik ekip tarafında da bu soruya cevap arayışı devam ediyor. Dünkü maçtan sonra Frank Vogel’a bu soru sorulduğunda, kendisinin cevabı şu şekilde olmuştu: “Oldukça derin ve kaliteli bir takıma sahibiz. Bu yüzden kimsenin rotasyondaki yeri ve alacağı süre garanti değil. THT’nin üst seviyede oynaması diğer oyuncuları da üst seviyede oynamaya itmeli.

Lakers muhabirlerinden ve yazarlarından olan Harrison Faigen, Twitter hesabında bu konuyla ilgili bir teori üretti. Kimin kaç dakika süre alacağıyla ilgili kendi fikrini içeren bir tablo hazırlayan Faigen’ın bu düşüncesi, Twitter hesabında oldukça dikkat çekti.

Elbette bu sorunun gerçek cevabını yaşamadan öğrenemeyeceğiz. Ancak yalnızca THT özelinde değil, Lakers’ın bu sezon ciddi anlamda derin ve kaliteli bir kadrosu olduğu kesin. Bu durum her ne kadar takım için önemli bir avantaj potansiyeli ve taraftarlar için heyecan verici bir durum olsa da, çok derin kadrolu takımların playoff’larda sıkça sorun yaşadıkları bilinir. Çünkü böylesine derin kadrolarda herkesi hazır tutmak kolay değildir. Herkesi hazır tutmak isterken takımın asıl önemli parçalarının düzeninin bozulabildiği biliniyor. Bakalım teknik ekip ve oyuncular bu derinliği avantaja çevirebilecekler mi?