Lakers, Kevon Harris ile İmzaladı

Lakers, Kevon Harris ile İmzaladı

30 takımın tamamı kasırga gibi geçen bir serbest oyuncu piyasası dönemini atlatmış görünüyor, an itibariyle antrenman kamplarına odaklanabilirler.

Antrenman kamplarının başlangıç tarihi bu hafta salı gününe ayarlandı. Sezon öncesi dönemin başlamasına takiben 22 Aralık’ta da NBA’in 2020-21 sezonu başlayacak. Yönetimlerin, drafttan seçilememiş oyuncularla kamp için imzalayıp onlara kadroda yer edinebilmeleri için bir şans tanıması, serbest oyuncu piyasasının bir parçasıdır.

Geçtiğimiz birkaç haftada Los Angeles Lakers, yetenekli ve becerili bazı isimlerle imzalayarak ana kadrosunu kurdu ama potansiyeli olan isimler eklemek için hâlâ yerleri var. Oregon State çıkışlı oyuncu Tres Tinkle ile hali hazırda imzalayıp ona şans tanıyan Lakers, değişik yeteneklere sahip bir oyuncuyu dişe dokunur bir biçimde inceleme fırsatı elde etti.

Forbes’dan Ben Stinar’ın tweetine göre Lakers başka bir seçilememiş oyuncuyla daha imzaları attı.

Kevon, Stephen F. Austin’de 4 senesini geçirdi ve son senesinde 17.5 sayı, 5.7 ribaund, 2.1 asist, 1.5 top çalma ortalamalarıyla oynadı. Çabalarının sonucunda Southland Konferansı’nda sezonun oyuncusu ve Southland’de sezonun beşine seçildi. Harris aynı zamanda 2018 ve 2019 sezonlarının en iyi ikinci beşlerine seçilmişti.

Şutör guard pozisyonunda oynayan oyuncu sağlam bir skorer, hareket halinde şut atma yetisine sahip ve istikrarlı olarak serbest atış çizgisine giden birisi. Perimetredeki savunması kadar pozisyonu için ribaund alma konusunda da fazlasıyla yetenekli. Hepsinin yanında Harris, pek sağlam olmayan bir dış şutör ve konferansında elit seviye bir rekabet olmadığından dolayı performansının ne kadar gerçeği yansıttığı konusunda da soru işaretleri mevcut.

Eksikliklerine rağmen, muhtemel geleceği 2020-21 sezonu South Bay Lakers’ında kendine bir yer biçimlendirebilir. South Bay, oyuncu geliştirmek konusunda iyi bir geçmişe sahiptir ve Harris o takım için işlenmemiş bir elmas olabilir.


Şuradan çeviri: https://lakersnation.com/lakers-rumors-undrafted-free-agent-kevon-harris-signed/2020/11/30/