Jared Dudley Bir Yıl Daha Lakers’ta

Jared Dudley Bir Yıl Daha Lakers’ta

Jared Dudley, Lakers’ta 2019-20 sezonunda sahaya pek çıkamadı. Yine de onun takıma etkisi abartılmış olamaz, veteran liderliği sadece Kyle Kuzma’nın gelişimine katkıda bulunmadı, aynı zamanda “kendi rolünde yıldız ol” mentalitesiyle tanınan birisi oldu.

Bu yaptıkları özellikle fiziksellikten çok daha fazla mental zorluk taşıyan bubble’da önemliydi. Dudley, 2019-20 sezonunda bir yıllık minimum veteran anlaşması imzalamıştı. Kendisi aynı zamanda Anthony Davis kazancının ardından Lakers ile ilk imzalayan kişilerden biriydi.

Bu sezon yine bir serbest oyuncu olarak Dudley, Lakers ile tekrardan imzalamaktan başka bir şey düşünmedi. Kendisinin sonunda nereye gideceği konusunda hiçbir zaman pek bir şüphe olmadı. Dudley, ESPN’den Adrian Wojnarowski’nin haberine göre takımıyla başka bir minimum veteran sözleşmesi imzaladı.

Veteran forvet, kesinlikle Lakers’a dönmek istediğini daha önceden ilan etmiş, bir noktada eğer zorunda kalırsa Lakers basketbol işlerinin başkanı Rob Pelinka’nın evine elinde kontratla gideceğini dahi söylemişti.

Dudley’nin Lakers’a olan sevgisi ve benchte gösterdiği liderlik geçen sezon Lakers’a fazlasıyla yardımcı oldu ve 2020-21 sezonunda daha fazla yardımcı olabilir. Yeni gelen pek çok isimle Dudley, devamlılık sağlayabilir, Kyle Kuzma’nın ve hatta Montrezl Harrell’ın gelişimine katkıda bulunabilir.

Dudley, takımın kadroyu özgürce kurması için müsade edip bunca zaman zor durumda olan cap’i endişe etmeden bekledi. Anthony Davis de muhtemelen alacağı maksimum kontrat konusunda aynı yaklaşıma sahip.

Dudley, Lakers’taki Uyumu Mükemmel Bir Evliliğe Benzetiyor

Serbest oyuncu olmasına rağmen Dudley, Lakers ile olan bağlantısı konusunda epey açıktı. Daha önceden, takıma 2020-21 sezonunda özellikle de çevrelenen koşullarda neler getirebileceği konusunda konuşup şu şekilde eklemişti:

Oyuncuları tüm sene boyunca dinlenmekten veya herhangi bir şeyden yoksun ve korona ile yüzleşen bir takım için yardımcı olabilecek veteranların olması iyi bir şeydir.


Şuradan çeviri: https://lakersnation.com/lakers-free-agent-rumors-jared-dudley-agrees-to-one-year-contract/2020/11/30/