SON DAKİKA – Montrezl Harrell, Lakers’ta!

SON DAKİKA – Montrezl Harrell, Lakers’ta!

Los Angeles Lakers, off-season hamlelerine devam ederken, Dennis Schroder takası ve Wesley Matthews eklemesinden sonra, sürpriz bir hamleye imza attı.

Geçtiğimiz yıl Los Angeles Clippers’ta harika bir sezon geçirerek yılın 6. adamı ödülünün sahibi olan Montrezl Harrell, Lakers ile iki yıl 19 milyon dolarlık bir kontrat imzaladı. Free agent piyasasında Lakers ile hiç adı anılmayan Harrell, Lakers’ın mid-level exception teklifini geri çevirmeyerek, kendi piyasa değerinin oldukça altında bir kontratı kabul etti. Harrell’ın Charlotte başta olmak üzere daha yüksek maaşlı kontratları reddettiği biliniyor.

Böylece Lakers, geçtiğimiz sezon çok fazla sıkıntısını çektiği benchten skor üretme eksiğini hem yılın en iyi, hem de ikinci 6. adamını katarak çok iyi ve enteresan bir şekilde kapatmış oldu.

Harrell, 26 yaşında, 2.03 boyunda, 4 ve 5 numaralarda oynayabiliyor. Özellikle pota altındaki enerjik ve istekli görüntüsüyle öne çıkan Harrell, geçtiğimiz sezonu benchten gelerek 18,6 sayı ve 7,1 ribaund ortalamalarıyla tamamlamıştı.

Harrell’ın Lakers’la anlaştıktan sonra Twitter hesabından yaptığı paylaşım: