LeBron James’ten Kutlama Teklifi!

LeBron James’ten Kutlama Teklifi!

2019-2020 sezonunu şampiyon tamamlayan Los Angeles Lakers, kulübün müzesine 17. şampiyonluğunu getirerek ezeli rakibi Boston Celtics ile birlikte NBA’de En Çok Şampiyonluk Yaşayan Takım unvanına ortak olmayı başardı (17). Fakat küresel çapta yaşanan pandemiden dolayı, takımların geleneksel hale getirdiği şampiyonluk turlarının bu sene yapılması çok düşük bir ihtimal gibi gözüküyor.

Geçtiğimiz günlerde Los Angeles şehrinin beyzbol takımı Los Angeles Dodgers’ın MLB’de şampiyon olması, “şampiyonluk turları” konusunu tekrar gündeme getirmişti. 32 yıldır şampiyonluk hasreti çeken ve bu özleme bu sezon ile birlikte son veren Dodgers oyuncuları, zor şartların varlığına rağmen tüm şehir boyunca şampiyonluk turu atmak istediğini sıklıkla belirtiyor. Taraftarlar, her iki takımın da yaşadığı şampiyonluğun ardından pandemiye rağmen sokaklara dökülmüştü ve tüm gece boyunca kutlamalara devam etmişlerdi.

Hem Lakers hem de Dodgers yönetimi kutlama yapmak için ortalığın biraz daha sakinleşmesini beklerken, taraftarlar kulüp yönetimleri ile aynı fikirde değil gibi gözüküyor. Taraftarların sosyal medyada bu konu hakkında oluşturduğu ısrarlara yanıt/destek veren James, Dodgers’ı elde ettikleri şampiyonluktan ötürü tebrik etti ve Dodgers ve Lakers takımlarının tüm Los Angeles halkıyla beraber toplu bir kutlama yapmasını teklif etti:

James’in bir diğer tweet’i (oldukça istekli gözüküyor):

Her iki takımın da mevcut koşullar nedeniyle bir geçit törenine ev sahipliği yapması son derece düşük bir ihtimal olsa da, James’in baskısı yöneticileri farklı bir şekilde düşünmeye teşvik edebilir.

Belki de önümüzdeki birkaç hafta içinde (seçimler bittikten sonra) Lakers ve Dodgers kulüplerinin sahipleri bu konu hakkında görüşüp ortak bir zeminde hareket edebilirler. Los Angeles halkının da bu etkinliğe hayır diyeceği düşünülmüyor ve umarız ki gerekli önlemler alındıktan sonra en kısa zamanda bu etkinlik gerçekleşebilir.

James’in Dodgers Sevgisi

LeBron James’in Dodgers’a duyduğu ilgi şampiyonluğun ardından gelen bir sempati değil. Kral, Batı Konferansı’nda Denver’a karşı oynadıkları dönemdeki bir maçta Dodgers renklerini belirten özel tasarımı ayakkabısını (LeBron 7) giymiş ve şehrin beyzbol takımına olan saygısını bu şekilde ifade etmişti.

Şuradan çeviri:  https://lakersnation.com/lebron-james-advocates-for-joint-lakers-dodgers-championship-parade/2020/11/03/