LeBron Sezonun Aralıkta Başlamasını İstemiyor

LeBron Sezonun Aralıkta Başlamasını İstemiyor

Los Angeles Lakers’ın kulüp tarihinin 17. şampiyonluğunu kutlamaya pek vakti olmayabilir çünkü haberlere göre 2020-21 NBA Sezonu beklenenden daha erken başlayabilir.

Şu anki plan 70-72 maçlık planlanması tartışılan yeni sezonun 22 Aralık’ta başlayacağı yönünde. Noeller, NBA takviminin kilit noktalarındandır ve haliyle sezonu başlatmak televizyonun en çok izlendiği zamanlardaki yayınları tutmaya ve normal kazançlarını korumaya yarayacak.

NBA sezonu erken başlatmak için kendi sebeplerine sahipken bir takım tepkiler de yok değil. The Athletic’ten Shams Charania, NBA TV’ye katıldığı programda LeBron James gibi oyuncuların erken tarihi desteklemeyeceklerini söyledi:

Oyuncular arasında -aralarında fikir birliği olduğu söylenemez- bu kadar erken başlamak ve bunun bir oyuncunun bakış açısından veya bir takımın bakış açısından nelere sebep olabileceği konusunda biraz şüphecilik var. Sezonun daha 11 Ekim’de bitmiş olmasından ötürü finale çıkan iki takımın sezon bittikten yalnızca iki ay sonra geri dönmesi gerekiyor ve bu kısa bir süre. Bana söylenene göre, sezonun bu kazar hızlı bir şekilde 22 Aralık’ta başlamasını istemeyen ve bunun çok yakın olduğuna inanan -LeBron James dahil- pek çok yıldız isim var.

Haliyle böyle faktörler var ve bu durum tüm senaryoların önüne engel koymakta. Lig ve oyuncular fikir birliğine varsalar da iki tarafın anlaşabilmesi için bir eksiklik hep olacak. 22 Aralık tarihi de anlaşmanın karşısındaki eksiklik. Cap’in belirlenmesi, oyuncu sözleşmelerinin tutulması gibi diğer problemler de mevcut. Bunlar anahatları belirleyecek durumlar.

Danny Green, eğer plan böyle devam ederse LeBron James ve diğer veteranların ilk ay oynamayacağı düşüncesini önceden belirtmişti. Lakers kadrosu bu konudaki hassaslığı takım arasında paylaşmış olmalı.

İki final takımının bu takvimde çıkıp boy göstermesini beklemenin bir sebebi yok hatta bubble’a katılan diğer takımların da bunun çok erken olduğunu düşünmeleri haksız sayılmaz. Bunun yanında NBA ve NBPA, sezonu uzak bir tarihte başlatmakta anlaşsalar da gelecek sezon basketbol oynanacağını bilmek, hiç oynanmamasından daha iyidir.

Martin Luther King Jr. Tarihi Başlatmak İçin Uygun Bir Tercih

Aralık ayı geri dönmek için çok yakın duruyor olabilir ama Martin Luther King Jr. günü gibi bir tarih iki taraf için de uygun zaman olabilir. MLK günü 18 Ocak’a denk geliyor ve bu tarih LeBron James gibi oyuncuların kamp altında çalışması için onlara en az 2 ay veriyor.


Şuradan çeviri: https://lakersnation.com/lakers-rumors-lebron-james-against-december-start-2020-21-nba-season/2020/10/30/