Jared Dudley: AD Başka Bir Seviyede

Jared Dudley: AD Başka Bir Seviyede

Jared Dudley, Anthony Davis’i tarihin en iyi uzun forveti olarak görüyor.

Anthony Davis 2018-19 sezonunda takasını istediğinde biraz karışıklığa sebep olmuş ve Los Angeles Lakers’ı varış yeri olarak tercih ettiği kısa listedeki takımlar arasında göstermişti.

Lakers anlaşmayı eninde sonunda tamamlasa da bu süreç offseason’a kadar sürmüş ve beraberinde Anthony Davis’in, LeBron James’e Lakers’ı tekrardan ait olduğu yere taşımakta yardım etmeye uygunluğu konusunda şüpheleri getirmişti.

Şimdi ise bir NBA şampiyonluğu ile tüm o şüpheler hakkıyla bastırılmış oldu. Davis, play-offlar boyunca dominantlığını gösterdi, en zor şartlar da dahi skorerlik rolünün çoğunu üstlenirken aynı zamanda rakip takımları durdurdu.

Koca adam, her zaman NBA’in en büyük 5 yeteneğinden  birisi olarak görüldü ve bu play-offlarda yaptığı işler bu gerçeği destekliyor. Los Angeles için cesaretlendirici olan şey ise Davis’in yalnızca 27 yaşında olması ve oyununu daha da geliştirebileceği, özellikle de James gibi bir rol model ve takım arkadaşı ile birlikteyken.

Davis’in bu oyunu, Bill Simmons Podcast’e katılan Jared Dudley’yi kendisini tarihin en iyi uzun forveti ilan etme konusunda kışkırttı. Jared Dudley:

Evet. Bence Tim Duncan, sizin ondan tam olarak yapmasını beklediğinizi yaptığı bir standart kurmuştu, içeri girebiliyordu. Bence AD çok daha yetenekli, savunmada daha yetenekli, özellikle de bu modern çağda. Bence AD başka bir seviyede.

Uzun forvet pozisyonuna baktığınızda Tim Duncan hep kendi standartlarındaydı ve oyuncunun özgeçmişi zaten onun için konuşuyor. Yine de bakış açınızı yeteneğe çevirdiğinizde, Davis için bir tartışma var. Özellikle de forvet oyuncularının her zamandan daha da çok yönlü olmasının gerekli olduğu bir çağda.

Davis, oyun kuruculuk ve üçlük gibi onu durdurulamaz kılacak iki şeyi yapabilecekleri arasına eklemeye daha uygun. Modern oyun; oyun kurucular, spacing ve uzun adamların devrimine öncülük eden süper yıldızlar tarafından tanımlanıyor.

Oyuncu opsiyonunu kullanmaması beklenmesine rağmen Davis, Lakers ile yeni bir sözleşme imzalayacak. Bu da onların, yıldızını öngörülebilir gelecekte ellerinde tutacağı ve de bunun sonucunda şampiyonluk adayı olarak kalacakları anlamına geliyor.

Şampiyonluğun ne anlama geldiği konusunda Davis:

Davis, takımın 17. şampiyonluk için öncülük edilmesine yardımcı olarak Lakers organizasyonunun ve taraftarlarının umutlarını gerçeğe çevirdi.

Bu kaydadeğer ve onun NBA’deki en iyi oyuncularından birisi olma davasına yardım eden bir başarı. Bununla birlikte kariyeri boyunca daha fazla donanım kazanmayı umuyor ve daha iyi olmaya odaklanmış durumda. Bu konuda konuşan Davis:

Şampiyon olduğunuzu söylemek sadece sizin efsanenizin bir parçası. Herkes bunu söyleyemez. Aynı şeyi New Orleans’te de yapmak istemiştim. Yedi senedir oradaydım. Sahaya her adım atışınızda çıkıp şampiyonluk için rekabetçi olmak istiyorsunuz. Yaklaşıyorsunuz, ikinci tura yükseliyorsunuz. DeMarcus sakatlanmadan önce bir şansımız olduğunu düşünmüştük.

Dürüst olmak gerekirse, sadece sırtınıza daha da büyük bir hedef yüklüyor. Takımlar sonraki sene peşinizden gelecektir, özellikle de üst seviye oyunculardansanız. Adamlar, şampiyonu söküp almak ister. Önümüzdeki dört ya da beş sene daha da iyi olmak zorundasınız. Oyunumu geliştirmeye devam etmeliyim ve umarım bu hissi bir kez daha yaşabilirim.


Şuradan çeviri: https://lakersnation.com/lakers-news-jared-dudley-considers-anthony-davis-best-power-forward-of-all-time/2020/10/26/