Pelinka, Davis’in Yanına Süper Yıldız İstiyor

Pelinka, Davis’in Yanına Süper Yıldız İstiyor

Rob Pelinka şimdiden Anthony Davis’in yanına birkaç yıl içinde bir süper yıldız getirmeyi planlıyor.

Los Angeles Lakers, yıldızlarını seviyor. Takım 30 galibiyetlik sezonla mücadele ederken dahi serbest oyuncu statüsündekileri kovalamakta agresif kalıp sonunda 2018’de LeBron James ile imzaladılar.

Unutması kolay olsa da Lakers 2018’de sadece LeBron James için yeterli cap boşluğunu açmakla kalmamış aynı zamanda James ile oynayabilecek Paul George gibi bir yıldız için de yeterli cap açığı oluşturduklarından emin oldular. George sonrasında Oklahoma City Thunder ile tekrardan imzalamış olsa da Lakers’ın mesajı netti: sıradaki süper takımı kurmak istiyorlardı.

Lakers, çok etkili Anthony Davis takasıyla 2019’da hedeflerine daha çok yaklaştı ama bir yıldız daha takıma katıp büyük üçlüyü tamamlayamadı. Davis ve James ikilisi 2010’dan bu yana gelen ilk şampiyonluğu kazandırmayı başarmış olsa da bu, yönetimin takıma 3. bir yıldızı katma umutlarını kestiği anlamına gelmiyor.

Lakers’ın basketbol işlerinin başkanı ve genel menajeri Rob Pelinca’nın, ESPN’in The Woj Pod programına son katılışında çok geçmeden LeBron James ve Anthony Davis’in yanında oynayacak birini eklemeyi umduğunu söyledi.

Birkaç şey yapmak istiyoruz. Gelecek sezon bir kez daha şampiyonluğa koşmayı istiyoruz ve tabii ki LeBron ve AD’nin etrafındaki parçaları tutmak, LeBron ve AD’nin etrafına yeni parçalar kurmak adına çok çalışacağız. Eğer cap boşluğumuza bakarsanız “AD’nin yanına gerçekten, gerçekten yetenekli, onunla birlikte işleri yürütecek genç bir oyuncu ekleyip beş, altı, yedi, sekiz yıl bizimle kalmasını tercih etmesini sağlayabilir miyiz” diye düşünebilecek uygunluğa sahibiz.

En iyi şekilde, Lakers momentumunu kurup bu yaz, yıldız bir serbest oyuncuyla imzalamak için uygun ortama sahip ama bu, birkaç sebepten ötürü gerçekleşmeyecek. İlk ve en önemli sebep Lakers zaten 2020-21 sezonu için taahhüt edilmiş yaklaşık 63 milyon dolara sahip ve bu Anthony Davis’in yeni sözleşmesini veya Avery Bradley, Rajon Rondo, Kentavious Caldwell-Pope, JaVale McGee’nin oyuncu opsiyonlarını içermiyor dahi.

İkinci sebep ise bu offseason’da pek süper yıldız olmayacak. Aynı şey 2021 offseason’ı için geçerli değil, cap’in 125 milyon dolara sıçraması ve Lakers’ın kontratlı iki yıldızının olması bekleniyor: LeBron James ve Anthony Davis.

Koronavirüs pandemisinden ötürü gelen düşüşle Lakers’ın serbest oyuncu statüsüne düşmüş kendi oyuncularını ödüllendirmesiyle bu yaz cap boşluğunu kullanılabilir ama Pelinka’nın gözlerini şimdiden 2021’e diktiğini dikkate alırsanız, gelecek yaz sahip olacakları cap boşluğu ile en azından maksimum seviyede bir serbest oyuncu için boşluğa sahip olacaklar. Herkes forma takasları için hazır olsun!


Şuradan çeviri: https://www.silverscreenandroll.com/2020/10/25/21533293/lakers-rumors-rob-pelinka-planning-free-agency-2021-anthony-davis-co-star-lebron-james-giannis