“Başarımın En Büyük Sırrı…”

“Başarımın En Büyük Sırrı…”

Lakers’ın asistan koçlarından Phil Handy, kuşkusuz ki bu sezonki tarihi başarıda çok büyük bir rol oynadı. Handy, NBA’de tüm koçlar ve oyuncular tarafından en çok saygı gören yardımcı hocalardan bir tanesi. Hatta Kobe Bryant, Kawhi Leonard ve LeBron James gibi oyunculara da eli dokunmuş ve kariyerlerine önemli katkılarda bulunmuş bir isim.

The Athletic’e konuşan Handy, Kobe ve LeBron gibi oyuncularla nasıl ilişkisi olduğundan, onlarla nasıl vakit geçirdiğinden bahsederken, herhangi bir öğreticiye göre çok daha azimli olduğunu da ifade etti.

Benim oyuncuyla olan ilişkim tamamen gerçek bir güvene dayalıdır. Özellikle büyük oyunculara yaklaşımım tamamen güven odaklıdır. Bunu da ancak onlarla yaptığınız çalışmalarla inşa edebilirsiniz. Ben her zaman karşısındaki koçuna saygı duyan oyuncularla çalıştım. Ben de onların işine aynı saygı ve odaklılıkla yaklaştım. Yaklaşmaya da devam ediyorum. Parkeye çıktığım zaman, onlarla birlikte ben de terlerim. Başarımın en büyük sırrı da budur.

Brooklyn Nets’in bir süredir Phil Handy’i teknik ekibe katmak için ısrarlarını sürdürdüğü biliniyor. Ancak Handy’nin konuşmalarına ve yaklaşımına bakılırsa, o şimdiden Lakers ile geçireceği yeni sezona odaklanmış durumda. İlgi görmesi, artık onun kendini kanıtlamış bir hoca olmasından kaynaklanıyor. Ancak Lakers’ın hocasını bırakmaya hiç de niyeti yok.