Kentavious Caldwell-Pope, Lakers’ta Kalacak Mı?

Kentavious Caldwell-Pope, Lakers’ta Kalacak Mı?

Tıpkı Rajon Rondo’da olduğu gibi, Kentavious Caldwell-Pope’un da oyuncu opsiyonunu kullanmayarak serbest oyuncu piyasasına giriş yapacağı, son gelen haberler arasında yer alıyor.

KCP, Lakers’ın 17. şampiyonluk yolunda belki de takımın en istikrarlı yan parçası rolünü başarıyla üstlenmişti. Avery Bradley’nin Bubble’a gelmemesi sonrası ilk beşte kendine yer bulan ve hem savunması, hem de soktuğu kritik şutlarla takıma birçok maçta çok önemli katkılar sunan KCP, doğal olarak piyasasını da arttırmış durumda. Buna göre, 8.5 milyon dolarlık ikinci ve son yıl kontratından çıkmaya karar veren KCP’ye, Atlanta Hawks başta olmak üzere birçok talibin çıkabileceği konuşuluyor.

NBA’in en güvenilir insider’larından olan Shams Charania, oyuncunun Lakers’la yeniden ve daha yüksek bir kontrata imza atmasının da önemli bir ihtimal olduğunu söylüyor. Lakers’ın 2017’de kadrosuna kattığı ve iki kez kontrat yenilediği KCP üzerinde tam Bird Hakları* bulunuyor. Yani Lakers, KCP ile tekrar imzalamak için Salary Cap boşluğunu gözetmeksizin (maksimum kontrata kadar) kontrat teklifinde bulunabilir.

* Full Bird Rights olarak geçen bu kural; bir oyuncu, aynı takımla (hiç serbest kalmamak ve başka bir takımla imzalamış olmamak şartıyla) üst üste en az üç yıl geçirmişse aktif oluyor.