Dwight Howard, Lakers’ta Kalmak İstiyor!

Dwight Howard, Lakers’ta Kalmak İstiyor!

Los Angeles Lakers, Dwight Howard ile geçtiğimiz yaz sonunda DeMarcus Cousins’ın sezon kapatan sakatlığı sebebiyle, adeta Z planı olarak garanti olmayan kontrat imzalamıştı. Bu hamle birçok taraftar ve yorumcu tarafından da eleştirilmiş, hatta alaycı karşılanmıştı. Ancak Howard, herkesi yanıltarak bambaşka bir kafa yapısıyla, inanılmaz yararlı bir yan parçaya dönüştü. Sezon içinde kontratı garantiye çevrildi. Bununla da kalmadı ve Howard, Lakers’ın 17. şampiyonluk yürüyüşünde takıma hayati katkılar verdi.

The Athletic muhabiri Shams Charania’nın istihbaratına göre Lakers, oyuncusunu takımda tutmak isterken, Dwight Howard’ın da Los Angeles’ta kalmak istediği belirtildi. Henüz yeni imzalanması muhtemel olan kontrat şartları ve Howard’ın talebi belirsiz. Önümüzdeki dönemde bu konu masaya yatırılıp, bir anlaşmaya varılmaya çalışılacak.

Bu durumda Lakers için maddi anlamda bazı problemler boy gösterebilir. Howard’ın veterean minimumdan daha yüksek bir kontrat istemesi durumunda, Lakers takımı geliştirmek için kullanmayı planladığı paradan feragat edip Howard’ın kontratına ayırması gerekiyor. Bunu yapmak isterler mi, emin değiliz. JaVale McGee’nin bir sezon daha kontratının bulunduğu ve DeMarcus Cousins ile de devam edilme ihtimali düşünüldüğünde; playoff’ların büyük bölümünde Anthony Davis’in oynadığı/oynayacağı pivot pozisyonu için salary cap’ten ve takım kalitesinden taviz vermek ne kadar doğru, buna Lakers yönetimi karar verecek.

Howard’ın Lakers’la anlaşamaması durumunda ise, başta Golden State Warriors olmak üzere, onunla çok yakından ilgilenen takımlar bulunuyor.