Caruso, Play-Off’ta Parlamaya Devam Ediyor

Caruso, Play-Off’ta Parlamaya Devam Ediyor

17. şampiyonluğunu kovalayan Los Angeles Lakers’ın tartışmasız en önemli rol oyuncusunun draftlarda seçilmemiş olmasına inanmak çok güç.

Caruso’nun savunmadaki azmi ve kilit oyunlar yapmak için tutkusu onu Frank Vogel’ın rotasyonunda önemli bir noktaya yerleştirdi ve henüz ilk play-off maçlarını oynuyor olmasına rağmen kimseyi hayal kırıklığına uğratmadı.

Kaçınılmaz bir görev olan, Damian Lillard, James Harden gibi yıldızları savunmakta pek hoş bir iş çıkaramasa da zorlu eşleşmelerde kendi çizgisini korudu ve serilere Lakers’ın hükmetmesine yardımcı oldu.

Caruso ve takım arkadaşları play-off serilerini taraftarlarının önünde oynamanın eğlencesini tadamamak gibi bir şanssızlıkla karşı karşıyayken, Caruso hâlâ play-offların zorlu atmosferinde hissediyor. Bunu kendisi de burada oynamanın biraz daha farklı olduğunu söyleyerek doğruladı.

Staples Center ve diğer stadların seyircileriyle oluşturduğu atmosferinde oynamayı, play-off maçlarının gerginliğini tatmayı gerçekten dört gözle bekliyordum. Burada olmak biraz farklı ama yine de o hissi alabiliyorsunuz.

Oynarken top geldiğinde oyunun enerjisi, yap ya da öl mentalitesi ve zorunluluk baskısı her şeye rağmen üzerimizde. Bunun bir parçası olmak çok zevkli. Benim her zamanki basketbol oynama stilime az çok benziyor. Tabii ki baskı hep bu denli yüksek değil ama uğruna oynayabildiğimiz bir şey olması ve bu oyuncu grubuyla hedeflerimizin peşinden gitmek çok hoş.

Staples Center’da NBA Finallerini oynamak kesinlikle heyecan verici bir atmosfer yaratır ve oranları Lakers lehine çevirirdi ama yine de Orlando’da oynamaya adapte olmuş görünüyorlar.

Houston Rockets karşısındaki performansları, serinin özellikle bazı parçalarını domine etmeleri kesinlikle cesaret verici. Konferans finallerindeyse Denver Nuggets’ı 5 maçta evine yollayarak bu momentumu sürdürdü.

Alex Caruso, bubble’daki oyunuyla koç Frank Vogel’ın ve takım arkadaşlarının özgüvenini kazandı, şimdi ise NBA şampiyonluğundan sadece 4 galibiyet uzakta bir takımın kilit bir parçası haline geldi.

CARUSO DAHA FAZLA DAKİKA ALDI

NBA geri dönerken, Avery Bradley’nin bubble’a katılmayacağını açıklamasının ardından, Caruso’nun daha fazla dakika alması bekleniyordu ve şimdiden kendisinden bekleneni aşmış durumda.

Alex Caruso, oyuncu kimliğinde savunmacı bir basketbolcu ama LeBron James sahada değilken top yönlendirme gibi takımın tamamen ihtiyaç duyduğu bir görevi rahatlıkla yerine getiriyor. Hücumdaki üretkenliği sayesinde Frank Vogel onu daha fazla dakika ile ödüllendirdi. Caruso ise bunu doğal karşıladı.

Gerilimden, entrikadan ve her pozisyonu son pozisyonmuşcasına oynamak zorunda olmanızdan ötürü play-offlardaki 6 dakika, normal sezondaki herhangi bir 6 dakikadan çok daha uzun bir süredir. Bu yine de benim için epey eğlenceli.

Tamamen yoruldum demiyorum ama her maçta muhteşem isimleri savunmaya çalışmak, toplu halde oynayabileceğimiz en üst seviyede oynamak gerçekten yorucu. Buna rağmen yaptığım şeyi seviyorum. Ben basketboldan geçimimi sağlıyorum, haliyle bana daha fazla süre verirseniz ben sadece daha mutlu bir insan olurum.


Şuradan çeviri: https://lakersnation.com/lakers-news-alex-caruso-still-feels-intensity-of-playoffs-in-bubble/2020/09/28/