Los Angeles Lakers 106 – 114 Denver Nuggets

Los Angeles Lakers 106 – 114 Denver Nuggets

Los Angeles Lakers, batı konferansı finali 3. maçında Denver Nuggets’a 114-106 mağlup oldu ve seri 2-1’e geldi.

Maç dengeli başlasa da 2. çeyrekte ipler tamamen diğer maçlara göre çok daha agresif oynayan Denver Nuggets’ın eline geçti. Denver’ın yüksek tempolu hücumları karşısında zorlanan Lakers, 23-5’lik seri yiyerek skorda epey geri düştü. LeBron James skora gitmekte zorlanırken, 2. maçı kazandıran isim Anthony Davis de etkisiz bir oyun sergiliyordu. Denver’ın hücum performansına ise Lakers alışık olduğumuz savunma reaksiyonunu vermedi açıkçası.

İkinci yarıda Lakers, KCP’nin üst üste attığı iki basketle farkı makul bir seviyeye çekti ancak sonrasında durum yine aynıydı. Ve o basketlerden sonra çeyreği 30-18’lik skorla bitiren Denver oldu.

Son çeyrekte farkı 20’lere kadar çıkaran Nuggets, artık maçı almış gibi gözüküyordu. Ancak son çeyrek enteresan sekanslar izledik. Lakers bir anda agresif savunma yapmaya başladı ve çaldığı toplarla direk sayıya gitti. Bu bölümde Denver şaşkına döndü ve üst üste 5-6 top kaybetti. Lakers da bunları sayıya çevirerek bir anda farkı kapattı ve skoru 101-98’e kadar getirmeyi başardı. Farkı 1 topa kadar düşüren Lakers, sonrasında 99’da kitlendi adeta. Aynı oyunu devam ettirmek ya da LeBron-Davis gibi oyuncularıyla rakibin üstüne gitmek yerine tempoyu düşürerek orta mesafe ve dış şut ağırlıklı oynadı ancak isabet bulamadı. Denver da şoku üzerinden atıp Murray’nin üst üste basketleriyle skoru tekrar 111-99’a kadar getirdi ve maçı kazanmayı başardı. Rakipte Grant’in ekstra bir skor katkısı yaptığını da söylemek gerek.

Kadro yapısı itibariyle ribaundlarda üstünlük kurması beklenen Lakers, Denver’dan tam 19 ribaund az aldı (44-25). Üçlük isabeti bulmakta da çok zorlanan Lakers, %23 gibi berbat bir yüzdeyle maçı bitirdi. Aynı şekilde serbest atışlarda da %63’te kaldı.

LeBron James 30 sayı, 10 ribaund ve 11 asistle triple-double yapsa da maça ağırlık koyduğunu söylemek güç. Aynı şekilde Davis de 27 sayı attı ancak sadece 2 ribaund ve 1 asist yaparak etkisiz kaldı. Danny Green sadece 4 şut attığı maçta 1 isabet bulabildi. KCP 12, Kuzma 11 ve Rondo 9 sayı, 8 asistle maçı tamamladı.

Serinin 4. maçı Perşembe’yi Cuma’ya bağlayan gece 04:00’da oynanacak.