Los Angeles Lakers 105 – 103 Denver Nuggets

Los Angeles Lakers 105 – 103 Denver Nuggets

Los Angeles Lakers, zor da olsa, Davis’in inanılmaz son çeyrek performansı ve maç kazandıran basketiyle seride 2-0 öne geçmeyi başardı. İlk yarıda LeBron 20 sayı ile takımın skor yükünü çekerken, ikinci yarıda ise Davis’in 22 sayısı galibiyeti getirdi.

Denver Nuggets tarafına baktığımızda, bu playofflarda artık görmeye çok alışık olduğumuz bir maç Nuggets maçı izledik. Geriye düş, rakibi uyuta uyuta maça ortak ol ve sonlarda kazanma fırsatı yakala. Savunmada Plumlee’nin büyük hatası ve Davis’in çok ekstra soktuğu bir şut olmasa, tam bir 2020 Nuggets maçı diyecektik hatta. Jokic ve Murray ikilisinin önderliğinde çok iyi bir maç çıkaran Nuggets’ta, maçın sürpriz ismi ise PJ Dozier oldu.

Los Angeles Lakers’a geldiğimizde ise, ilk çeyreğe yavaş girmesine rağmen bench’in devreye girmesiyle farkı açan bir takım gördük ilk yarıda. Özellikle takım arkadaşlarının devreye giremediği dakikalarda sorumluluğu üstüne alan ve skor yükünü çeken bir LeBron James vardı sahada. İkinci yarıda ise Davis’i devreye sokarken ritim kaybeden ve normal sezondan çok alışık olduğumuz tembel bir Lakers gördük sahada. Son çeyreklere önde girdiği maçlarda yenilgi yüzü görmeyen Lakers’ın bu istatistiğini koruyan ise, 210’luk Davis’in geri çekilerek attığı forvet üçlüğü oldu.

Maçın adamı tartışmasız Anthony Davis’ti. İkinci yarıda attığı 22 sayı, soktuğu maçı kazandıran şut, genel olarak savunma performansı. Mükemmele yakın bir maç çıkardı Davis. LeBron ise mükemmel bir ilk yarıdan sonra, facia bir ikinci yarı geçirdi. Özellikle maçın sonunda attığı airball üçlük ve sonrasında potaya giderken yaptığı top kaybı çok can yakabilirdi. Bu maçta Lakers’ın bir üçüncü opsiyon bulamaması da, zorlanmasında ki ana faktörlerden biriydi.

Genel olarak baktığımızda, temiz bir galibiyet olmadı. Çok fazla şanslı şut isabetine baktı galibiyet. Ama nasıl 1. maç gibi rahat galibiyetler olacak ise, böyle zorlandığın ve hatta belki de hak etmediğin maçları kazanmak da şampiyonluk yolunda önemlidir.

Bir sonraki maç 23 Eylül Çarşamba, saat 04:00’da oynanacak.