Lakers Farkı İkiye Çıkardı – Kim, Ne Dedi?

Lakers Farkı İkiye Çıkardı – Kim, Ne Dedi?

Los Angeles Lakers, Batı Konferansı Finalleri 2. maçından da galip ayrılıp seride durumu 2-0’a getirdi. Fazlasıyla başa baş geçen karşılaşmada son anlar nefes kesti. Denver’ın yakaladığı ivme ile bir anda öne geçmesi, art arda gelen çok kritik basketler, Jokic’in Anthony Davis’in üzerinden attığı sayı ve hemen ardından Anthony Davis’ten gelen maç kazandıran basket… Uzun yıllar boyunca akıllardan çıkmayacak bu maçın ardından bakalım oyuncularımız nasıl açıklamalarda bulunmuş.

Takımın oyun kurucusu Alex Caruso, gelen galibiyete rağmen Lakers’ın eksilerinin altını çizdi:

AD topu her kaldırdığında o topun gireceğini biliyorum. Çoğunlukla da maçın son zamanlarında ancak maçı daha iyi bitirmeli ve son saniyeye bırakmamalıydık. Bitime birkaç dakika kalmışken 8 sayıyla öndeydik, kesinlikle daha iyi bitirmeliydik.

Benchte otururken sesli bir şekilde arkadaşlarına yardımda bulunması üzerine de konuşan Caruso, şunları söyledi:

Neden böyleyim bilmiyorum ama ben çok rekabetçi biriyim. Eğer ben kenarda otururken kazanmamız için söylenmesi gereken bir şey olursa onu söylerim. İşi tamamlamış olmak için çevrilmemiş taş bırakmayacağım.

Diğer bir oyun kurucumuz Rajon Rondo, Alex Caruso’nun gelişimi hakkında gelen soruya şu şekilde yanıt verdi:

Gelişiyor. O South Bay’deyken birbirimize karşı oynadığımızda da Alex bana yüksek IQ seviyesinde biri gelmişti. Onun varlığı, topu savunuşu, iletişimi her zaman gözüme çarpmıştır. En gurur duyduğu şey de bu. Onun gelişimi ve özgüveni, Damian Lillard’a, CJ McCollum’a, Russell Westbrook’a, James Harden’a karşı oynayabilmesiyle daha belirgin duruyor. Caruso, hepsine karşı meydan okumayı kabul etti. Onu oynarken gördüğümde kimseye karşı geri adım attığını görmedim, bundan dolayı onunla oynamayı seviyorum. Sahada harika bir oyuncu ve harika bir takım arkadaşı. Onun her zaman sesini duyabilirsiniz. Ne hakkında konuştuğunu kesinlikle biliyor.

LeBron James ise maça damgasını vuran Anthony Davis hakkında konuştu:

Onun takımda olmasından dolayı çok mutluyum. Keşke Staples Center’da olsaydık. O sayıdan sonra muhtemelen Staples’ın çatısı patlardı. Taraftarımızı çok özledik.

Bence dingin duruyoruz. Önde veya geride olmanız fark etmez, aklınızın asıl olayda olması önemlidir. Bu nokta, Davis’in kariyerinde çıktığı en üst nokta ve ben gerçekten onunla burada olmaktan dolayı mutluyum. Ona tavsiyeler vermekten ve onun bana güvenmesinden dolayı mutluyum. Dürüst olmak gerekirse en çok da ikinci yarıdaki performansından dolayı mutluyum.

AD ne kadar özel bir oyuncu olduğunu biliyor. Bunu unuttuğunda ise ona ne kadar özel bir oyuncu olduğunu söyleyen ilk ben oluyorum. Onun burada olmak istemesinden ötürü mutluyum. Eğer istemeseydi bu gece yaşadığımız gibi bir an yaşayamazdık. İşte her şey bundan ibaret. İnsanların ne düşündüğünü umursamazsanız üstünüzdeki o baskıdan kurtulursunuz. Çünkü diğerlerinin ne düşündüğü gerçekten önemli değil, onlar sizi anlayamazlar. Dışarıdan konuşabilirler ama bu ringe, bu arenaya çıkarlarsa muhtemelen hepsi altına yapar.

Caruso hakkında da kısa bir demeç veren James, şu açıklamalarda bulundu:

Yüksek sevide bir basketbol oynamaya çalışıyorsanız, yüksek IQ seviyesinde oyuncularınız olmak zorundadır. Caruso da onlardan birisi. Ona dair her şeyi seviyoruz.

Maçın yıldızı Anthony Davis’in açıklamaları ise şu şekildeydi:

Kesinlikle kariyerimin en büyük anıydı. New Orleans’den ayrılırkenki isteğim bir şampiyonluk için mücadele edebiliyor olmaktı ve böyle bir mücadelenin beraberinde bu tip anları getireceğini biliyordum. Özellikle de L.A’de, basketboldaki en büyük organizasyonda olmak bizim üstümüzdeki baskıyı artırıyor. İlk yılımızda olmamız, geçen sene yaşanan tüm olaylar ve LeBron ile oynuyor olmak insanların tüm baskısını bizim üzerimize çekiyor. LeBron’un kariyeri boyunca her oyuncudan daha çok eleştirildiğini biliyorum. Dolayısıyla bana bu baskı konusunda yardımcı olan o oldu. O, benim için her şeyi daha kolay kılıyor. Bu denli bir baskıyı kaldırabilmek, spot ışıklarının üzerimde olması, takımım için büyük oyunlar oynayabilmek, büyük şutlar atabilmek kesinlikle benim istediğim şey. Yine de işimiz o yüzüğü alana kadar bitmeyecek. Bu gece büyük bir şut attım, bunu birkaç saat kutlayacağız ancak biz takım olarak savaştık. Sıradaki maç için hazır olmak zorundayız.