“Play-Off Rondo” Gerçekmiş!

“Play-Off Rondo” Gerçekmiş!

Lakers’ta ikinci normal sezonunu tamamlayan ve geçen sezonki vasat takımda da, bu sezonki şampiyonluk adayı takımda da bir türlü isteneni veremeyen Rajon Rondo, play-off’larda üst üste ikinci maçta da adeta fırtınalar estirdi.

Pandemi sebebiyle ara verilen Mart ayından beri hiç maç oynamamış olan, Bubble’da ve play-off ilk turunda da sakatlığı sebebiyle forma giyemeyen Rondo, konferans yarı finalleriyle birlikte sahalara döndü. Serinin ilk maçında forma giyen ve yokları oynayan Rondo, taraftarın kızgınlığını hak eder bir oyun sergilemişti. Ancak ikinci ve üçüncü maçta üst üste oynadığı müthiş oyunla takımına çok ekstra katkılar sağladı ve sezon başından beri dinlediğimiz, ancak bir türlü tecrübe edemediğimiz “Play-off Rondo” efsanesini adeta oyunuyla doğruladı.

Bir önceki maçta 10 sayı, 9 asist ve tam 5 top çalma ile oynayan Rondo, oyunda kaldığı süre boyunca takıma müthiş liderlik etti. Artı/eski istatistiğinde +28 ile takımın en yüksek verimliliğine sahip oyuncusuydu. Bu sabahki maçta ise yine 9 asiste imza atarak liderliğe devam ederken, kendini aşarak tam 21 sayı üretti ve rakip potaya 3 tane de üçlük yolladı. Etkili hücum performansının yanında savunmada da çok konsantre olduğu görülen Rondo, her pozisyon rakibinin karşısında kalması, çabası ve top çalmalarıyla gönülleri fethetmiş durumda.

Hepsinin yanında, Rondo gerçekten de Lakers’ın sezon başından beri en çok ihtiyaç duyduğu şeyi yapıyor. James yokken takımı yönlendirerek liderlik ediyor, James sahadayken de onun yükünü epey hafifletiyor. Hepsinin yanında bir de skor üretmeye ve şut sokmaya başlamış olması, onun şutunu sürekli riske eden rakipler için oldukça korkutucu.

Rondo, bugünkü performansını şu şekilde yorumladı:

Ben sadece üstüme düşeni yapıyorum. Bugün takım arkadaşlarım beni boş pozisyonlarda buldular, ben de özgüvenli bir şekilde şutları kullandım ve bazı kolay turnike şansları buldum. İlk maçtaki hayal kırıklığından sonra takım olarak yapmamız gerekeni yapıp üst üste kazandık. Biz bu ligin en iyi takımıyız, konferansı da ilk sırada bitirdik. O yüzden benim için herhangi bir sürpriz yok.

Şimdi ortada tek bir merak var. Bu yalnızca iki maçlık bir ritim miydi, yoksa izlediklerimiz sadece fragman mıydı?