Los Angeles Lakers 112 – 102 Houston Rockets

Los Angeles Lakers 112 – 102 Houston Rockets

Los Angeles Lakers, Houston Rockets karşısında 3. maçı da kazanarak seride 2-1 öne geçmeyi başaran taraf oldu. Efsanevi bir ilk yarı oynayan LeBron ve standart bir Davis performansının yanında, kenardan gelerek sürpriz bir skor katkısı yapan Rondo maçı Lakers’a getiren üçlü oldu.

Houston Rockets tarafına baktığımızda, ilk yarıda istediği her şeyi çok rahat bir şekilde yapan bir Rockets vardı sahada. En önemli iki skoreri olan Harden ve Westbrook toplamda 38 sayı üretti ilk yarıda. İkinci maçta toplamda boyalı alandan 26 sayı bulan Rockets bu maçın daha ilk yarısında boyalı alandan 32 sayı bulmayı başardı. Ama ikinci yarı, ve özellikle son çeyrekte, Lakers’ın savunmasına karşı çözüm üretmekte çok zorlandılar. Westbrook’un ikinci yarıdaki vasat altı performansı ve Harden’ın maç sonunda top kullanmaktan kaçan tavırlarıyla yenilgi kaçınılmaz oldu.

Lakers’a geldiğimizde ise, ilk yarı sadece tek bir oyuncu üzerinden tanımlanabilir. LeBron James. İlk yarıda 29 sayı bularak takımın bulduğu sayıların neredeyse yarısını tek başına üretirken, 14’te 10 saha içi ve 5’te 4 üçlük isabetiyle oynadı LeBron. İlk yarıda çok kötü savunma yapan Lakers’ın devreye 15-20 sayı geride girmesini engelleyen yegane faktördü. Üçüncü çeyrekte ise şutları girmeyince bu sefer de çember savunayım diyerek koyduğu üst üste bloklar ile takımı ateşledi. LeBron maçı toplamda 36 sayı, 7 ribaunt, 5 asist ve 4 blok ile tamamladı.

Anthony Davis ise maçı izleyen birine çok efektif gözükmese de, her şeyden biraz yaptı ve 26 sayı, 15 ribaunt, 6 asistlik komple bir maç çıkardı. Özellikle hücum ribauntları ve çember etrafındaki etkinliği ile klasik bir Davis performansı verdi.

Maçın sürpriz kahramanı ise kesinlikle “Playoff Rondo” idi. Kötü bir sezon geçiren ve sakatlık dönüşü ilk maçında da bu kötü performansı sürdüren Rondo, ikinci maçtaki etkileyici performansının bir basamak daha üstüne çıktı ve 21 sayı 9 asistlik bir “Vintage” Rondo resitali sundu. Son çeyrekte Kyle Kuzma ile birlikte maçı koparan ikili oldular.

Serinin 4. maçı 11 Eylül Cuma sabahı, saat 02:00’da oynanacak.