Rockets Galibiyetinin Ardından – Kim, Ne Dedi?

Rockets Galibiyetinin Ardından – Kim, Ne Dedi?

Los Angeles Lakers, tıpkı ilk turda olduğu gibi, Konferans yarı finallerine de moral bozucu bir mağlubiyetle başlamıştı. İkinci maçta ise daha agresif, daha kararlı bir oyun oynayarak rakibini devirmeyi başardı ve seriyi 1-1’e getirdi.

Maç sonunda Lakers Koçu Frank Vogel, şunları söyledi:

Daha agresif ve ne istediğini bilen bir takım vardı sahada. Topu hareketli tutmaya çalıştık. Mesela AD’ye hareketli halde topu indirmeye çalıştık ve o da bugün harika bir maç oynadı. Yine ilk maç sonunda şüpheyle yaklaşılan Rondo’nun +28’lik bir verimlilik puanı var. Daha önce de söylediğim gibi, onun oyuna kattığı stil, takıma özel bir şey katıyor. Onun dışında Markieff Morris’in de maça başlangıcı harika olduğu için, bench rotasyonumuzu değiştirmek durumunda ve Howard’ın sürelerini kısmak zorunda kaldık. Ayrıca McGee ve Waiters’ın sakatlıklarının durumunu yarınki tedaviden sonra tekrar değerlendireceğiz.

Anthony Davis‘in maç sonu yorumları ve şut seçimleriyle alakalı soruya cevabı şu şekildeydi:

Genel olarak iyi bir maç çıkardık. Üçüncü çeyrek hariç tabii ki. Üçüncü çeyrekteki dağılım ve konsantrasyonumuz çok kötüydü. Şutörlere yetişemiyorduk. Onlar da bu sırada ritim yakaladılar. Sonra tekrar kontrolü ele alıp şutörlere giden yolları tıkamaya ve onları farklı yönlendirmeye başladık. Aslında potaya olabildiğince yakında topu almaya çalışıyorum. Ama orta mesafeden de kendimi çok iyi hissettiğim için bazen orası da çok yakın gelebiliyor.

LeBron James‘in de görüşleri şu şekildeydi:

Tüm maçı, üçüncü çeyrek dışında gayet iyi geçirdik. Üçüncü çeyrekte de üst üste 3 pozisyondaki savunma kırgınlığımız, Rockets’ın serisine ve üst üste üçlüklere dönüştü. Ama kısa süre içinde toparlanıp gemiyi karaya yanaştırmayı başardık. 

İlk maçta çok kötü oynayarak eleştri oklarının hedefi olan, ancak gayet iyi bir ikinci maç çıkaran Markieff Morris ise, Rockets’ın takım yapısı ile alakalı yorumlarda bulundu:

Kısa ama çok mücadeleci bir kadroları var. Mücadele etmeye devam edecekler. Biz de onların bu yapısıyla mücadele etmek zorundayız. Bu seriyi kazanacak veya kaybedecek olan faktörler, küçük detaylar olacak. Ben de kendimi bulduğum ve şutları soktuğum için çok mutluyum. Artık tamamen hazır ve odaklanmış durumdayım. Koç benden ne isterse yapmaya hazırım.