Lakers ve Rockets’ın Play-Off Geçmişi

Lakers ve Rockets’ın Play-Off Geçmişi

En son 2013 yılında katıldığı play-off’lar şampiyon adayı olarak giren Los Angeles Lakers, bu kez de en son 2012 yılında ulaşma başarısı gösterdiği Konferans yarı finalinde rakibi Houston Rockets ile karşılaşacak.

Lakers ve Rockets, play-off’larda toplam 8 seride 35 kez karşılaştılar ve en son karşılaşmaları 2009 yılında, yine Konferans yarı finalindeydi. Lakers, o seriyi herkesin beklentisinin aksine 7 maç sonunda kazanmayı başarmıştı. O maçta Pau Gasol 21 sayı, 18 ribaund ve 3 blokluk harika bir performans sergilemişti. Lakers o sezon NBA Finalleri’nde Orlando Magic’i geçerek şampiyonluğa uzanmıştı. Aralarında oynadıkları toplam 35 play-off maçının 20’sinden ve 8 serinin 5’inden Lakers galip ayrıldı. Normal sezonda ise aralarındaki toplam 223 mücadelede yine Lakers’ın 138’e 85’lik üstünlüğü bulunuyor.

Lakers bu sezon ise Rockets’a karşı oynadığı maçlarda 2-1 gerideydi. Rockets, kazandığı 2 maçta da sahada uzunsuz oynamıştı.

Şüphesiz ki Lakers’ın yarı finalde karşında görmek isteyeceği rakip OKC Thunder olacaktı. Ancak Rockets, onlar için ilerleyen seriler açısından daha iyi bir test olabilir. Ancak galiba Kentavious Caldwell-Pope, Alex Caruso ve Danny Green için biraz talihsiz bir eşleşme oldu. Bu üçlü, Portland’ın süperstar guard ikilisiyle uğraşmak zorunda kaldıktan sonra şimdi de Rockets’ın süperstar guardlarıyla mücadele edecekler.