Kidd, 76ers’ın Başına Geçmek İstiyor

Kidd, 76ers’ın Başına Geçmek İstiyor

Jason Kidd 1994 yılında lige ilk geldiğinde kesinlikle iyi bir şutör değildi. Hatta Phoenix Suns döneminde o kadar kötü şut atıyordu ki insanlar ona “Ason Kidd (jump shot’ın J’si yok)” lakabını takmıştı.

Kidd’in sınırlı seviyedeki hücumu, onu Phoenix Suns döneminde all-star olmaktan alıkoymadı çünkü çok elit düzeyde bir oyun kurucu ve savunma oyuncusuydu. Dolayısıyla güvenilir bir jump shot onu tamamlanmış kılacaktı. Tanıdık geldi mi? Gelmeli.

2015 NBA Draftı’nın ilk sıra seçimi Ben Simmons, oyun kuruculuğu ve atletizmi ile yıldızlaştığı Philadelphia 76ers’ta, şimdilik lise ve kolejdeki beklentileri karşılamış görünüyor. 3 senelik NBA kariyerinde maç başına; 16.4 sayı, 8.3 ribaund, 8 asist, 1.7 top çalma ortalamalarını yakalayan Simmons şu ana kadar taraftarları istediği ölçüde heyecanlandırmayı başardı. Fakat aynı Jason Kidd gibi “jump shot” konusunda sıkıntı yaşıyor. Özellikle de yayın gerisinden.

Ben Simmons, üçlüğünü geliştirmek için çabalamak bir yana, üçlük atmayı dahi reddediyor. Geride bıraktığı 3 senede 217 maça çıkan Simmons, toplam 24 tane üçlük denedi ve bunların sadece 2 tanesi başarılıydı. Eğer uzun statüsünde oynasa bu bir problem olmayacaktı ama oyuncu o pozisyon da pek oynamış değil. Simmons, 76ers’ın ilk 5’teki oyun kurucusu.

Kariyerinin ilerleyen dönemlerinde elit bir üçlükçü olan Jason Kidd, Ben Simmons’ı güvenilir bir şutör yapacak kişi olabilir mi? Öyle görünüyor ki Kidd bunu öğrenmeyi çok istiyor.

The Philadelphia Inquirer’dan Keith Pompey’in haberine göre Lakers’ın asistan koçu Jason Kidd, baş antrenörlük koltuğuna geri dönmek istiyor. Hedefe aldığı yer ise geçtiğimiz günlerde Boston Celtics tarafından süpürülerek play-off’a veda eden Philadelphia 76ers.

7 sezondur 76ers’ın koçluk görevini yerine getiren Brett Brown, Boston’a elenilmesinin ardından bu sezon kovuldu.

Bunun yanında Jason Kidd’in koçluk görevine dönmeyi planlamasını ilk kez duymuyoruz. New York Knicks’ten, Brooklyn Nets’e, New Orleans Pelicans’a kadar koçlarıyla yollarını ayıran neredeyse her takımın gündemine gelmişti. Önümüzdeki günler ne haberlere gebe olacak hep birlikte göreceğiz.


Şuradan çeviri: https://www.silverscreenandroll.com/2020/8/31/21408294/lakers-rumors-jason-kidd-wants-76ers-head-coach-job-brett-brown-replacement