JJ Redick’in Yolu Lakers İle Mi Kesişecek?

JJ Redick’in Yolu Lakers İle Mi Kesişecek?

Los Angeles Lakers, bu sezona başlarken şampiyonluk hedefinde bir kadro kurmuştu. LeBron’un kendi kariyer yolunda bu sezon alacağı bir şampiyonluk demek hem 17. şampiyonluğu getireceği Lakers kulübünde sonsuza dek hatırlanacağı, hem de GOAT tartışmasında kendi lehine çok önemli bir argüman eklemiş olacağı anlamına geliyor. Kendi açıklamalarında da bunu belirten LeBron, “Bu sezon alınacak şampiyonluk en zorlu şampiyonluklardan biri olur” diyordu. Oyuncuların sezon ilerlerken ki motivasyonları ve hedefleri iyice keskinleşmiş iken, Lakers yönetimi de bir yandan çok hızlı geçecek bir serbest oyuncu dönemine hazırlanıyor.

Bu sezonu şampiyonluk ile tamamlasa da, tamamlamasa da Lakers için yapılması gereken hala birtakım eklemeler var. “Bu ligde sürekli kendini geliştirmiyor isen, her geçen gün kötüye gidiyorsundur” zihniyetini içselleştirebildiğini düşündüğümüz Rob Pelinka ve ekibinin kesin olarak bir oyuncu eklemesi/çıkarması yapacağı düşünülüyor.

Bahsedilen oyuncu hareketlenmeleri büyük olasılıkla takaslar yoluyla oluşacaktır ve bu hareketlenmelerde Lakers’ın kadrosuna çok iyi uyum sağlayıp katkı verebileceği düşünülen isimler de var. Bunlar arasından en öne çıkanı, ligde uzun yıllardır başarılı bir şekilde kendine yer bulan, muazzam bir play-off tecrübesine ve harika bir şut yeteneğine sahip olan Duke efsanesi JJ Redick.

Bleacher Report ekibinden Greg Swartz’ın yaptığı “Her Takım İçin En Uygun Bir Takas” işleminde JJ Redick, ekibimizle eşleşmiş bulundu. Hala New Orleans Pelicans ekibiyle bir yıllık sözleşmesi bulunan veteran oyuncu, kariyerinde ilk kez bu sezon play-off’ları kaçırdı.

Lakers, Redick için yeni bir play-off serisi başlatmasına yardımcı olabilir. Ayrıca hem Lakers, hem de Redick, birbirlerinin ihtiyaçlarını çok iyi bir şekilde tamamlayabilirler. Daha önce Clippers’da oynaması ve buraya alışkın olması, onun şehre uyum sağlaması adına bir sorun teşkil etmeyecektir. Bunun yanı sıra Lakers’ın da elit bir şutörü ve play-off’larda ne yapacağını bilen birilerini araması bu takasın gerçekleşme olasılığını bir hayli arttırıyor.


Şuradan çeviri: https://lakeshowlife.com/2020/08/26/lakers-news-jj-redick-trade-dream/