Portland Serisinin Ardından: Kim Ne Dedi?

Portland Serisinin Ardından: Kim Ne Dedi?

Lakers, dün gece Portland karşısında galip gelerek 2012’den sonra ilk kez Batı Konferansı yarı finallerine çıkmayı başardı. Her ne kadar seriye durgun başlasa da sürekli olarak daha iyiye giden ekibimiz, herkesin beklediği gibi rahat bir şekilde rakibini eleyerek Oklahoma City Thunder – Houston Rockets eşleşmesinin galibini beklemeye koyuldu.

LeBron’un 36 sayı 10 ribaund ve 10 asist kaydedip triple-double yaptığı maçta takımın bir diğer süper yıldızı Davis ise Portland ekibi karşısında tam 43 sayı atmayı başardı ve bu ikili konsantre ve formda oldukları zaman ne kadar durdurulamaz olduklarını bir kez daha herkese göstermeyi başardılar. Buna ek olarak Caruso ve KCP’nin yükselişe geçen performansları, play-off’un ilerleyen dönemleri için LeBron’un işini çok daha kolaylaştıracak gibi gözüküyor.

Maç sonunda seri boyunca LeBron ile olan uyumları hakkında görüşleri alınan Anthony Davis, aynı zamanda son zamanlarda dünyada gelişen olaylar hakkında da kısa açıklamalarda bulundu:

Şu an LeBron ile olan ilişkimiz harika gidiyor. Dünyanın en iyi oyuncularından ve olağanüstü yetenekli biri. Yönetimimiz de LeBron ve benim için çok uyumlu olacak parçaları takımımıza kazandırmayı başardılar. Bu da hem bizim, hem de takımımızın performansını çok yukarı çıkartıyor. Ancak Rondo hala dönmedi. Onun dönüşüyle daha da tecrübeli bir takım haline geleceğiz. Takımdaki her oyuncu rotasyonun bir parçası haline gelmek için çok çabalıyor. Bunun yanı sıra, ekip olarak oyun planımıza sadık kalıp tam konsantrasyon ile maçlara çıkmayı sürdürmeliyiz. LeBron da bizim bu planla sadık kalabilmemizin bir numaralı sebebi. O, mükemmeliyetçi biri. Takıma ve oyuna tamamıyla hakim olabiliyor. Ayrıca şu anda dünyamızda gelişen olaylardan dolayı play-off atmosferine giriş yapıp ana hedefimize odaklanmak ne kadar zor olsa da, hem buradaki işimizi en iyi şekilde yapmak, hem de sosyal adalet konusunda birtakım değişiklere yardımcı olmak itiyoruz.

Yarı finallere nasıl hazırlandığı veya hazırlanacağı hakkında görüşleri alınan LeBron James ise şu açıklamalarda bulundu:

Serinin altıncı maç bitene kadar yarı finallere hazırlanmayacağım. Bu akşam sadece dinleneceğim, yarın da aynı şekilde tedavi süreçlerinden geçeceğim. Pazartesi akşamı da HOU-OKC maçını izleyeceğim. Eğer Houston altıncı maçı kazanırsa o zaman tekrardan hedefimize kilitlenmeye başlayacağım; ancak Thunder altıncı maçı galibiyetle kapatırsa bana dinlenmek için biraz daha fazla zaman kalacaktır. Kısacası herkes gibi ben de maçları izleyip neler olacağını göreceğim ve rakibimiz kesinleşene kadar bir şeye odaklanmayacağım.

Takımımızın koçu Frank Vogel da maç sonu basın mensuplarının sorularını yanıtlayanlar arasındaydı. Tüm seri boyunca takdir toplayan savunmaları hakkında görüşleri alınan Vogel, şu açıklamalarda bulundu:

İlk dört maçta savunmadaki kararlılığımızı görmek beni çok mutlu etti. Karşımızda harika bir hücum takımı olmasına rağmen ilk dört maçtaki savunmamız, tüm sene yaptığımız konsantre savunmalar gibiydi ve bu da tüm seri boyunca bize çok yardımcı oldu. Bugün biraz konsantrasyon kayıpları yaşasak da serinin geneli adına konuşursak harika bir savunma yaptığımızı düşünüyorum. Rakibimizin offensive rating’ini 120+’lerden 100’ün altına düşürmeyi başardık. Portland ekibini de Lillard’ın eksikliğine rağmen son ana kadar bizimle rekabet etmelerinden ötürü tebrik ediyorum.

Yükselen performansı ile tekrardan eski performansına kavuşmaya başlayan Kentavious Caldwell-Pope ise oyuncuların dünyada gelişen olaylar karşısında neden Bubble’da kalmaya devam ettikleri hakkındaki sorulara şöyle yanıt verdi:

Konuyu gerekli şekilde kavramak için yeterli zamanımız olmadığını düşünüyorum. Bu süreç içinde oyuncular olarak bir toplantı gerçekleştirdik ve buradaki platformlardan sesimizi duyurmanın Bubble’dan ayrılıp da eve gitmekten daha etkili olacağına kanaat getirdik.