Los Angeles Lakers 131 – 122 Portland Trail Blazers

Los Angeles Lakers 131 – 122 Portland Trail Blazers

Ve Los Angeles Lakers, seriye noktayı koyuyor. Konferansı 8. sırada bitiren rakibine karşı serinin ilk maçını kaybettikten sonra taraftarını biraz korkutsa da, üst üste 4 maç kazanıp sürprize yer vermeyerek 4-1 ile bitiriyor ve Houston Rockets – Oklohama City Thunder eşleşmesinden gelecek olan rakibi beklemeye başlıyor.

LeBron James ve Anthony Davis’in harika performanslarının yanı sıra (toplamda 37’de 28 ile 79 sayı attılar), Portland’ta CJ McCollum ve Carmelo Anthony’nin çabaları takdire şayandı. Öncelikle sakatlıklara ve dar kadrosuna rağmen son ana kadar müthiş bir mücadele gösteren Portland Trail Blazers’ı tebrik ediyoruz.

Los Angeles Lakers, maça çok yavaş ve tutuk başladı. Portland’ta CJ McCollum’u durduramazken, hücumda AD ve LeBron dışında etkisiz kalınca çeyreğin son 4 dakikasına kadar 6 farkla gerideydik. Çeyrek sonunda LeBron’un oyuna girmesiyle yakaladığımız ivme, yine LeBron’un üst üste basket faulleri ve Caruso’yla yaptığı harika asistiyle bir anda öne fırlayarak çeyreği 4 sayı farkla önde bitirmemizi sağladı.

İkinci çeyrekte Portland’ın üç sayı performansı zirve yaptı ve CJ McCollum ile Carmelo Anthony önderliğinde 7 sayı kadar farkı açmayı başardılar. İlk devre bittiğinde Portland’ın üç sayı yüzdesi 15’te 10 ile %67 idi. LeBron’un son saniye üçlüğüyle soyunma odasına 68-68’lik beraberlikle girdi Lakers.

Üçüncü çeyrekte ise seriye nokta koymak isteyen bir Lakers vardı sahada. Art arda üçlükler ve iyi savunmayla masaya yumruğumuzu vurduk ve farkı çift hanelere çekmeyi başardık. 14’e kadar çıkan fark sonrasında son birkaç dakika biraz bocalasak da son çeyreğe 8 sayı farkla önde girmeyi başardık.

Son çeyreğe ise başlanabilecek en kötü şekilde başladık ve çeyreğin başında elimizde bulunan avantajı tamamen kaybettik. Portland 8-0’lık seri ile başladı ve çeyreğin hemen başında skoru eşitledi. Tekrar öne geçtik, tekrar eşitledi. Ancak bir türlü öne geçmelerine izin vermedik. Son 5-6 dakikada, özellikle Anthony Davis önderliğinde tekrar maça ağırlığını koyan Lakers, seriye noktayı koyacağını sahanın her yerinde hissettirdi. Son 2 dakikada, iki takım da sahaya yedekleri sürdü ve Lakers 9 sayı farkla maçı kazandı.

Lakers, maç genelinde yardımcı oyunculardan -biraz KCP haricinde- istediği skor katkısını alamayınca bütün yük Anthony Davis ve LeBron James’in üzerine kaldı ve ikili, yük taşıma konusunda ne kadar başarılı olduklarını bir kez daha gösterdiler. Anthony Davis 43 sayı, 9 ribaund, 4 asistle adeta şov yaparken; LeBron da 36 sayı, 10 ribaund, 10 asistlik görkemli bir triple-double’a imza attı.

Portland’ta ise harika bir maç geçiren CJ McCollum, tam 46 dakika sahada kalarak 36 sayı, 6 ribaund, 7 asistle oynadı.

Böylece Lakers, herhangi bir sürprize izin vermeyerek rakibini sürklase etti ve Batı Yarı Finali’ne çıkmayı başardı. Houston Rockets’ın, OKC Thunder’a karşı 3-2’lik üstünlüğü bulunan seriden gelecek olan rakibimizi bekliyoruz. Sıradaki maç yarın gece.

Herkese iyi Pazarlar.