Hangisi Daha İyi Durumda? Lakers Mı, Clippers Mı?

Hangisi Daha İyi Durumda? Lakers Mı, Clippers Mı?

Kısa bir süre önce Lakers, Bubble’daki zorlu geçen sıralama maçlarının ardından çok motive ve performansının zirvesinde bir Portland ile karşı karşıya gelmiş ve play-off serisinin ilk maçını da kaybetmişti. Halihazırdaki şut performansı ve kısalarının verimsizliğiyle eleştirilen Los Angeles ekibi için herkes endişelenmeye başlamıştı.

Bu yaşananların aksine şehrin bir diğer takımı ve ekibimizin bu sezonki en büyük rakibi olarak görülen Los Angeles Clippers, play-off’larda Dallas Mavericks karşısında çıktığı ilk maçta hakemlerin Mavericks uzunu Porzingis aleyhine verdiği tartışmalı kararlar eşliğinde de olsa kazanmasını bilmiş ve işleri rayına oturtmuş görüntüsü vermişti.

Şu anda ise durumlar -neredeyse- tam tersine dönmüş durumda. Lakers ilk rauntta rakibini 4-1’le geçmesini bildi. Clippers ise Porzingis sakatlığında zorlu geçen serilerinde 3-2’lik üstünlüğü elde edebildi.

Clippers ekibinde Paul George, son maçtaki performansı ile “Playoff P” lakabını tekrardan hak edebileceğinin emarelerini gösterdi; ancak bu performansını tüm seriye ve olası gelecek turlara yayamaz ise, Beverley’nin de yokluğunda Dallas hücumuna karşı çok zor sınavlar vermeye devam edecekler. Her ne kadar Kawhi’nin olağanüstü performansları sayesinde seride üstünlüklerini korusalar da play-off’larda Lakers ile karşılaşmaları durumunda Lakers’ın favori olacağını düşünüyorum.

Koç Vogel’ın ani bir değişiklik ile Portland kısaları Lillard ve McCollum’a karşı Caruso’yu, Kuzma’yı ve Green’i savundurtarak kırmızı siyahlı ekibin etkinliğini azaltması, LeBron’un üçüncü ve dördüncü maçlardan itibaren sezon boyunca çıktığı seviyeye çıkması, Kuzma’nın harika geçen Bubble serüveninde mental olarak hiç düşmemesi, Davis’in domine performansları ve takım kimyasının/özgüveninin tekrardan yükselmesi Lakers’ın hala Batı’nın en iyi takımı olduğunu düşündürtüyor.

Şimdiden LAC-LAL eşleşmesini konuşmaya odaklansak da Batı Konferansı’ndaki takımların hiçbirinin de “kolay lokma” olmadığını, bir üst seviyeye çıkıldıkça rekabetin ve zorluk derecesinin iyice arttığını göz ardı etmemek gerekiyor. Öncelikle, gelecek Houston/OKC eşleşmesine iyice hazırlanılması gerekiyor. Houston’un 2 metrenin üstünde oyuncu bulundurmadığı beşlerine ligde hiçbir takımın neredeyse çözüm bulamamış olması, öte yandan OKC’nin tüm sezon boyunca mentalitesiyle herkese kendini kanıtlamış olması kim gelirse gelsin zorlu bir yarı finalin bizleri beklediğine işaret ediyor.


Şuradan çeviri: https://lakeshowlife.com/2020/08/24/los-angeles-lakers-beat-clippers-nba-playoffs/