LeBron, Obama’dan Tavsiye İstedi

LeBron, Obama’dan Tavsiye İstedi

Geçtiğimiz günlerde, NBA oyuncuların yaptığı protesto dolayısıyla play-off’larda maçlar oynanmamış ve bir boykot sürecine girilmişti. Shams Charania’nın haberine göre içlerinde LeBron James ve Chris Paul’ün de bulunduğu bir grup oyuncu, eski başkan Barack Obama’yı arayıp ondan protestolarını nasıl daha ileri taşıyabilecekleri konusunda tavsiye istediler.

Habere göre Obama, oyunculara basketbol oynamaya devam ederek ırkçılığa karşı verdikleri mesajı daha öteye götürebileceklerini söyledi.

Obama’nın ofisinden gelen açıklama ise şu şekilde:

Sıkı bir basketbol takipçisi olan Barack Obama, sık sık oyuncularla ve lig çalışanlarıyla görüşür. Eski başkan Obama, kendisine sorulduğunda, NBA oyuncularının Jacob Blake’in ölümünden sonra yaptıkları protestoyu geliştirmek için onu arayıp tavsiye istemelerinden dolayı mutlu olduğu belirtti. Oyuncuların ve ligin bu süreçteki hareketlerine öncülük edecek bir sosyal adalet komitesi kurmalarının gerekliliğinden bahsetti.

Play-off’lar bu akşam itibariyle geri dönerken, oyuncuların tepkisi de hala son bulmuş değil. Olayların akıbeti merakla bekleniyor.