Los Angeles Şehri, Kobe’yi Onore Ediyor

Los Angeles Şehri, Kobe’yi Onore Ediyor

NBA gündemi, son iki-üç gündür tüm play-off heyecanına rağmen başka bir konu ile ilgilenmekte. Kobe Bryant’ın anısını yaşatmak ve bizimle birlikte olduğu zamanları kutlamak…

Kızı Gigi, Gigi’nin takım arkadaşları ve onların ebeveynleri ile beraber gerçekleştirdiği helikopter seyahati sırasında geçirilen kaza nedeniyle yaşamını yitiren Lakers efsanesi, yaşasaydı 42 yaşında olacaktı. 24 Ağustos Pazartesi günü, Lakers ile geçirdiği 20 yıllık dönemde giydiği iki forma numarasını temsilen (24/8) Kobe Bryant günü olarak ilan edildi. Kobe Bryant’ın ismini onore etmek niyetiyle Los Angeles Şehir Konseyi, Staples Center’ın bulunduğu Figueroa Sokağının ismini Kobe Bryant Bulvarı olarak değiştireceklerini duyurdu.

Kobe’nin, NBA’in en önemli kulübünün seneler boyunca en önemli oyuncusu olması ve bunun yanı sıra ligde gösterdiği insan üstü başarılar, tüm basket severler tarafından bilinmekte. Ancak onun saha dışında eşi Vanessa ile birlikte evsizler için yaptığı yardımlar, durumu olmayan ailelere sahip çıkmaları, en az saha içinde yaptıkları kadar ilham vericiydi. 1996 yılında Kobe, bu şehre gelmesiyle birlikte birçok şeyi değiştirmeyi başarabilmişti.

Kobe Bryant’ı bu şekilde onore etmek, hayatının yarısından fazlasını bu ikonik şehre ve takıma adamış birine yapılabilecek çok güzel bir övgü ve teşekkür biçimi.