Los Angeles Lakers 135 – 115 Portland Trailblazers

Los Angeles Lakers 135 – 115 Portland Trailblazers

Los Angeles Lakers, belki de bir daha asla denk gelmeyeceği Mamba Günü’nde, galibiyeti almayı başardı. Maçın ilk anından itibaren domine eden Lakers, daha ilk çeyrekte 24 sayılık bir fark yakalamayı başardı. İlk çeyrek Davis, ikinci ve üçüncü çeyreklerde ise LeBron dominasyonuyla çok rahat götürdüler maçı. Böylece Lakers hem Kobe’nin vefatından sonra oynanan ilk maçta aldıkları Portland yenilgisinin rövanşını almış oldu, hem de seriyi 3-1’e getirerek ikinci tura göz kırptı.

Portland tarafına baktığımızda onlar için 2. maçın tekrarı, hatta daha kötü bir versiyonunu gördük. İlk çeyrekte Nurkic’in taştan çıkardığı sayılar dışında hiçbir şey üretemediler neredeyse. Biraz McCollum’un devreye girmesiyle Portland hücumda daha iyi çeyrekler geçirse de, Lakers’ı durdurmayı başaramadılar. Lillard’ın 3. çeyrekte dizini tutarak kenara gelmesi ise Portland adına korkutucu anlardan biriydi. Umarız ciddi bir şeyi yoktur.

Lakers’a geldiğimizde ise 2. maç gibi total bir dominasyon vardı. Böyle özel ve anlamlı bir günde, takımın eforu gururlandırıcıydı. Savunmadaki aktifliğe, bubble’da pek görmediğimiz şut performansı da eklenince Lakers 1987’den beri en yüksek sayısı olan 80 sayılık bir ilk yarı ortaya çıkardı. İkinci yarı vites düşürse de rakibinin maça ortak olmasına hiç izin vermeyen Lakers’ta da bir sakatlık vardı. Üçüncü çeyreğin daha başında kenara gelen Davis, sırtındaki spazmlar nedeniyle maça devam edemedi. Şimdilik maçın farka gitmesi ve Davis’i dinlendirme fırsatının kullanıldığını düşünsek de, yakından takip etmemiz gereken bir durum Davis’in sakatlığı.

Maçın adamı ise LeBron James’ti. Üç çeyrekte 30 sayı, 6 ribaunt, 10 asist ile oynayan LeBron, maçın başından sonuna oyunun iki tarafında da çok istekliydi. Logodan attığı üçlükle de hançeri üçüncü çeyrekte sapladı. Davis ise kısıtlı bir süre oynamış olsa da, oynadığı sürede mükemmel bir maç çıkardı. Davis’in sahada olduğu 18 dakikada Lakers +37’ydi. Maçı 18 sayı, 5 ribaunt, 5 asist ve 2 blok ile tamamladı.

Genel olarak Lakers mükemmele yakın bir maç çıkardı. Böyle bir günde bundan daha iyi bir mesaj verilemezdi. Seni çok seviyor ve özlüyoruz Mamba!

Bir sonraki maç 27 Ağustos Perşembe sabahı, saat 04:00’da oynanacak.