“Lillard ve McCollum’u Savunmak…”

“Lillard ve McCollum’u Savunmak…”

Los Angeles Lakers ile Portland Trail Blazers arasında oynanacak olan play-off ilk tur serisi, tarihin en heyecan verici 1-8. sıra eşleşmelerinden biri olarak görülüyor. Lakers, NBA’de normal sezonu Bucks ile birlikte domine etti. Portland ise tüm sezon sakatlıklar ve ritimsizlikle uğraşırken, kendini Bubble’daki olağanüstü mücadelesi sayesinde play-off’lara atmayı başardı.

Lakers için Blazers’ı elemek, backcourt ikilisi Damian Lillard ve CJ McCollum’u biraz olsun yavaşlatmaktan geçiyor. Bu iki All-Star yıldızı savunma görevi ise seri genelinde Alex Caruso, Kentavious Caldwell-Pope ve Danny Green’in omuzları üzerinde olacak. Sezonun flaş isimlerinden Caruso, savunma konusunda kendinden emin, ancak bunun bir takım işi olduğunu düşünüyor.

Caruso, Blazers’ın süperstar ikilisi CJ ve Dame’i savunmakla alakalı şunları söyledi:

Keşke savunmamız gereken yalnızca bir oyuncu olsaydı. İkisi de her işi yapabilen, inanılmaz tehlikeli ve çok yönlü oyuncular. Herhangi bir oyuncumuza “çıkın ve onları 20 sayıda tutun” diyemeyiz. Ben, KCP ve Danny elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Elbette bu sadece o oyuncuları savunanlarda da bitmiyor. Hepsi bir takım işi. Ben, Lakers’a geldiğimden beri baskının yüksek olduğu anlarda oynamayı çok seviyorum. Gerçek bir kariyere sahip olabilmek için bunu yapmalıydım. LeBron’la bu konuda uyumumuz çok iyi. Elbette play-off baskısı ve stresi başka bir seviye. Ancak ya korkarak baskıya yenik düşersiniz, ya da oraya çıkar ve oyununuzu oynarsınız. Ben ikinci planı uygulamayı düşünüyorum.