7 Sene Sonra İlk Play-Off Maçına Çıkıyoruz

7 Sene Sonra İlk Play-Off Maçına Çıkıyoruz

Ve nihayet o gün geldi. Los Angeles Lakers, tam 7 senenin ardından ilk kez bir play-off maçı oynayacak.

Los Angeles Lakers, en son play-off maçı oynadığında takvimler 2013 yılını gösteriyordu ve konferans ikincisi olan San Antonio Spurs’e henüz ilk turda 4-0 ile süpürülmüştü. Aradan geçen 7 seneden sonra konferans lideri olmayı başaran Lakers, bu sefer rakibini süpürmesi beklenen takım durumuna geldi. Başarabilir mi? Orası pek kolay değil. Her ne kadar Lakers tüm sezonu çok iyi geçirmiş ve konferans liderliğini söke söke almış olsa da, Bubble’da muhteşem bir ivme yakalayarak son anda kendini play-off’lara atan Portland, birçok basketbolsever için sürpriz yapmaya yatkın bir takım. Ancak turu geçmek için net favori olduğumuz kesin.

LeBron James bu eşleşmeyle ilgili şunları söyledi:

Onlar herhangi bir 8. sıra takımı değiller. Tüm sezon sağlıklı kalabilmiş olsalardı kesinlikle 8. sıradan çok daha yukarıda olacaklarını düşünüyorum. Bu aslında 1. ve 8. sıra takımlarının eşleşmesi değil, bunu herkes aklından çıkarsın, çünkü ben de çıkardım. Bu bir Lakers – Portland eşleşmesi. Bu yüzden ben ve takım arkadaşlarım, asla gardımızı düşürmeyeceğiz.

Lakers, Blazers’a karşı olan normal sezon maçlarında 2-1’lik bir üstünlük kurdu. Ancak o günlerden sonra iki takım için de işler epey değişti. Değişmeyen bir şey varsa, o da McCollum ve Lillard ikilisinin ne kadar korkutucu olduğu. NBA sezonu tekrar başladığından beri Lillard ve McCollum, takımlarını play-off’lara sokabilmek için 40’ar dakikanın üzerinde süre aldılar ve çok iyi performans sergilediler. Buraya kadar getirmişken yavaşlayacaklarını düşünmek de hayalcilik olur.

Los Angeles Lakers oyuncuları ise play-off’lara hazır oldukları ve seriyi geçecekleri konusunda kendilerinden eminler.

Lakers-Portland arasında oynanacak ilk maç bu gece (sabah karşı) 04:00’te oynanacak.