AD Kötü Oynamaya, Lakers Kaybetmeye Devam Ediyor

AD Kötü Oynamaya, Lakers Kaybetmeye Devam Ediyor

Los Angeles Lakers, Bubble sezonunu açtığından beri ritim ve akıcılık konusunda sorun yaşamaya devam ediyor. Bu sabah oynanan Indiana Pacers maçıyla bu gelenek devam etti. Lakers benchi, takımını maç boyunca ayakta tutmaya çalışsa da, maç sonunda TJ Warren’a yanıtı olmayan Lakers, maçı kaybederek mağlubiyet serisini 3 maça çıkarmış oldu. Her ne kadar takım konferans liderliğini garantilemiş olsa da, play-off’lara ritim bularak girmiş olmak istiyor.

Lakers’ta Cook ve James dışında (çok kısa bir periyotta da Dwight Howard) herkesin vasat altı kalması ve TJ Warren’ın Tracy McGrady’e dönüşmesiyle, Pacers sezon içinde Lakers’ı 2-0 ile süpürmüş oldu. Bir “Bubble MVP” ödülü olsaydı, bu kesinlikle Warren’a gitmeliydi.

Lakers’ın, Bubble’ın başından beri yaşadığı sorunların en başında ise 3 sayı yüzdesi geliyor. Bu da maçlara ritimsiz ve yavaş başlamalarına, kritik yerlerde rakibin gardının bir türlü inmemesine sebep oluyor. Pacers maçında da yine aynı senaryo yaşandı. Ancak bu kez Quinn Cook takımın üç sayı performansını biraz toparladı. Cook ve Lakers benchi, takımı maç sonuna kadar oyunda tutmayı başardı. 13’ü ilk yarıda olmak üzere 21 sayıyla maçı tamamlayan Cook, 8’de 5 üç sayı isabetiyle göz doldurdu.

Takımın bir diğer iyi ismi ise LeBron James’ti. 31 sayı, 8 ribaund ve 7 asistlik iyi bir maç çıkaran James’in performansı malesef galibiyet için yeterli gelmedi.

Anthony Davis için ise aynı şeyleri söylemek ne yazık ki çok zor. Yalnızca 8 sayı üretti ve 14’te 3 şut isabetinde kaldı. Verimlilik puanı ise -20 olarak kayıtlara geçti. Davis’in biraz ilk Clippers ve 42 sayı attığı Jazz maçında oynadığı oyun haricinde kalan maçlardaki kötü ve “isteksiz” oyunu, Lakers taraftarlarını endişelendirmeye başladı. Maçtan sonra ise Davis, paylaştığı Instagram hikayesinde “eski halime geri döneceğim, size söz veriyorum” diyerek taraftarların gönlünü aldı. Takım arkadaşı LeBron James de AD’nin bu paylaşımından önce kendisine sosyal medyadan destekte bulunmuştu.

Ancak öte yandan Vogel, play-off’larda asla kullanmayacağı rotasyonlar deniyor ve kimse maçları çok ciddiye almıyor. Bunlar aşikarken çok da karalar bağlamak doğru değil elbette. Sonuçta takım üç maç önce konferans liderliğini garantilemiş ve tamamen play-off’ları bekler bir moda geçmiş durumda. Elbette takımın kazanma alışkanlığını ve ritmini tekrar bulması için play-off’lara daha iyi durumunda gidilmesini hepimiz tercih ediyoruz. Ancak odaklandığı zaman neler yapabildiğini hem pandemi öncesi maçlarda, hem de Bubble’daki ilk Clippers maçında görmüştük. Kesin olan bir şey varsa, play-off’lar başlamadan kesinlikle Lakers’tan tam eforlu bir maç göremeyeceğiz.

Lakers’ın play-off’lar öncesi iki maçı kaldı. Rakipler Denver Nuggets ve Sacramento Kings.